У жителів пострадянських країн, які приїжджають працювати до Росії, будуть брати відбитки пальців — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

У жителів пострадянських країн, які приїжджають працювати до Росії, будуть брати відбитки пальців

426
Громадяни із колишніх радянських республік, які хочуть працювати в Росії, скоро повинні будуть здавати відбитки пальців і фотографуватися в обов'язковому порядку.
"Іноземний громадянин, який прибуває у РФ в порядку, що не вимагає отримання візи, при видачі йому дозволу на роботу підлягає фотографуванню і обов'язковій державній дактилоскопічній експертизі", - говориться в проекті закону, підготовленому в Держдумі до другого читання.
Урядовий варіант законопроекту, вже підтриманий депутатами в першому читанні, передбачає внесення змін до закону, що діє, "Про правове становище іноземних громадян в РФ", а також до податкового і бюджетного кодексів.
Як повідомив журналістам у вівторок голова думського комітету з конституційного законодавства і державного будівництва Володимир Плигін, до другого читання проекту закону, запланованого на 7 травня, підготовлений великий блок поправок. Участь в їх розробці разом з профільним комітетом приймали Мінекономрозвитку і Федеральна міграційна служба.
За словами В.Плигіна, в законопроекті детально описується механізм, що регламентує трудову діяльність іноземних громадян у фізичних осіб.
Керівники комітету пояснив, що йдеться, наприклад, про нянь, садівників і подібні категорії осіб, яких громадяни РФ можуть залучати до трудової діяльності на підставі трудового або цивільно-правового договору. Тобто, в даному випадку, йдеться про роботи, не пов'язаних із здійсненням підприємницької діяльності, уточнив В.Плигін.
Для того, аби отримати таку "домашню" роботу, іноземний громадянин зобов'язаний мати патент, який видається при зверненні в територіальний орган виконавчої влади у сфері міграції.
Серед обов'язкових документів, що дозволяють почати роботу у фізичної особи, - квитанція, котра підтверджує, що іноземець заплатив податок у вигляді фіксованого авансового платежу у розмірі однієї тисячі рублів, сказав парламентар.
Патент видається на термін від одного до трьох місяців і може подовжуватися до одного року.
За словами В.Плигіна, якщо є необхідність продовжити роботу, то іноземний громадянин може звернутися у відповідні органи для отримання нового патенту.
Законопроект передбачає, що патент надає право іноземному громадянинові здійснювати трудову діяльність на території того суб'єкта РФ, в якому він був виданий.
Як розповів керівник комітету, для того, щоб отримати патент, не потрібно вказувати у якого саме працедавця збирається працювати людина.
В.Плигін повідомив, що, за експертними оцінками, до Росії приїжджають працювати щороку приблизно 3,4 млн осіб. "Цілком можливо, що ця цифра ще більша", - зазначив він.
Керівник комітету стверджує, що підготовлений до другого читання законопроект значно спрощує порядок залучення іноземної робочої сили з пострадянського простору до Росії.
"Ми вважаємо запропоновані заходи доцільними, гуманними; вони захищають інтереси російського ринку праці і інтереси іноземних громадян, що приїздять до нашої країни з метою заробітку", - сказав парламентар.
Він зазначив, що досить просто буде отримати всі необхідні дозволи на роботу.
"Якщо у людини є міграційна карта, патент і квитанція до цього патенту на сплату авансового платежу, це означає, що якщо його зупинили на вулиці з метою перевірки документів і законності перебування в РФ, питань до нього не виникне", - сказав депутат.
Він також вважає, що законопроект направлений на скорочення корупційних можливостей у сфері трудової міграції.
За матеріалами:
Інтерфакс-Україна
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас