Голова російського Внешэкономбанка заробив вчетверо більше Путіна — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Голова російського Внешэкономбанка заробив вчетверо більше Путіна

533
Члени правління держкорпорації Внешэкономбанк (ВЭБ) вперше опублікували свої декларації про доходи і майно. Газета "Ведомости" пише, що голова ВЭБ Володимир Дмітрієв заробив в 2009 році 18,4 мільйона рублів. Йому також належить дві ділянки землі і житловий будинок, а його дружині - дві квартири, житловий будинок і земельна ділянка.
Керівники держкорпорацій, як і раніше, заробляють у декілька разів більше, ніж держслужбовці. Наприклад президент Росії Дмитро Медведєв торік заробив 3,3 мільйона рублів, а прем'єр-міністр Росії Володимир Путін - 3,9 мільйона рублів.
Річний дохід заступник голови правління Сергія Ликова, найбагатшого члена правління ВЭБ, склав 36,9 мільйона рублів. Перший заступник голови Анатолій Тихонов заробив 12,6 мільйона рублів за повної відсутності майна, а син колишнього прем'єра Михайла Фрадкова Петро, також заступник голови правління ВЭБ, - трохи менше 11 мільйонів рублів.
Зараз у зарплат співробітників держкорпорацій немає верхньої межі, їх доходи повинні контролюватися державою, але не обмежуватися. При цьому держкорпорації повинні орієнтуватися на ринкові ціни, інакше всі кваліфіковані кадри вирушатимуть в приватні компанії.
В травні 2009 року Мінфін Росії надіслав уряду лист з пропозицією знизити зарплати керівництву держкорпорацій, після чого прем'єр-міністр Росії доручив Мінекономрозвитку і Мінфіну опрацювати це питання. За розрахунками чиновників, зарплати керівників держкорпорацій в 3-4 рази більші, ніж зарплати міністрів.
В лютому президент Росії доручив уряду до 1 червня 2010 розробити єдині правила із зарплат і бонусах в компаніях і банках з державною участю.
Уряд реформував ВЭБ у 2007 році через злиття Внешэкономбанку, Російського банку розвитку і Росексимбанка, перетворивши його на держкорпорацію Банк розвитку. ВЭБ може працювати на російському ринку без ліцензії Центробанку і кредитувати компанії, не дотримуючись нормативів ЦБ. Держкорпорація є найбільшим розподільником бюджетних коштів в російській економіці, а також управляє пенсійними накопиченнями 90 відсотків росіян.
За матеріалами:
ИнтерМедиа Консалтинг
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас