Комуністи збунтувалися проти кредиту МВФ


Комуністи збунтувалися проти кредиту МВФ

Комуністична партія України буде категорично проти співпраці з Міжнародним валютним фондом, якщо кредит для України виділятиметься на колишніх, у тому числі політичних умовах.

Про це в інтерв'ю УНІАН повідомив лідер КПУ Петро Симоненко, коментуючи вчорашню заяву віце-прем'єр-міністра України Сергія Тігіпка про узгодження між Україною і МВФ основи нової програми співпраці з надання кредиту в 19 мільярдів доларів на 2,5 роки.

Він відзначив, що комуністи ставитимуть перед коаліцією питання щодо доцільності співпраці України з Міжнародним валютним фондом.

За словами Симоненка, він планує поставити перед коаліцією питання, на яких умовах виділятимуться кредити для України, яка кредитна ставка, на скільки років. "Це все вимагає спеціального опрацювання - ось про що я вестиму розмову в рамках коаліції", - відзначив він.

Лідер КПУ підкреслив, що якщо це загрожуватиме інтересам і безпеці країни, якщо це буде завдавати збитку життєвому рівню громадян України, то комуністи будуть категорично проти такої співпраці з МВФ.

На переконання Симоненка, головним інвестором країни має бути народ України. "Для того, щоб він (народ) був головним інвестором, ми мусимо забезпечити йому робочі місця, ми мусимо забезпечити належну заробітну плату", - відзначив лідер комуністів.

Він вважає, що якщо кредити беруться з-за кордону, то ці кредити мають бути направлені на розвиток економіки, у тому числі нових технологій. "Гроші мають вкладатися в розвиток, а не проїдатися", - підкреслив Симоненко.

Також лідер комуністів відзначив, що кредити не повинні братися під такі умови, які висуває МВФ. "Чому ми, комуністи, виступаємо проти співпраці з МВФ на тих умовах, які вони пропонують? А вони висувають політичні, соціальні й інші вимоги", - відзначив він.

Як повідомлялося, вчора, 29 квітня, Україна і Міжнародний валютний фонд погодили основну текстову частину угоди про співпрацю, згідно з якою нова програма передбачає виділення кредиту обсягом 19 мільярдів доларів на 2,5 роки.

Сергій Тігіпко при цьому підкреслив, що "попередню програму співпраці з фондом сьогодні недоцільно продовжувати, бо вона була направлена на подолання кризи, а нам потрібно обговорювати середньострокову перспективу". "Йде розмова про програму економічного зростання. І на це потрібно направити всі свої зусилля", - відзначив він.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "УНІАН", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua