За рівнем тривалості життя Україна відстає від Гондурасу


За рівнем тривалості життя Україна відстає від Гондурасу

Про це пише тижневик "Коментарі", який публікує підбірку досліджень “Хто такі українці з точки зору соціології і статистики”.

Очікувана тривалість життя українця складає 68 років: для жінок - 74 роки, а для чоловіків - 62 роки. По цьому показнику Україна займає 150-те місце з 223 країн світу, тобто десь між Гондурасом (де, до речі, живуть довше) і Монголією, відзначає тижневик.

У деяких колишніх республіках СРСР цей показник ще гірший: казахи можуть розраховувати на 67 років життя, росіяни - на 66 років, а таджики - на 65 років.

Кількість померлих за минулий рік в Україні склало близько 1,57% загальної кількості населення. За цим показником Україна близька до Білорусі, Сербії і Чорногорії, Литви і Болгарії. У більшості ж європейських держав (окрім Росії) кількість померлих за рік в процентному співвідношенні до населення складає менше 1%, констатують "Коментарі:".

При цьому, за даними тижневика, в Україні на 10 тисяч жителів припадає 31 лікар, це навіть більше, ніж стандарт ВОЗ для країн з високим рівнем доходів.

Держава витрачає на охорону здоров'я одного українця майже 89 доларів, самі українці ще щороку доплачують по 71 долару кожен. Отримані в сумі 160 доларів повністю відповідають витратам на охорону здоров'я в державах з середнім рівнем доходів, а загальні витрати України на охорону здоров'я вже по факту досягли 7% ВВП. Це рівень таких країн, як Литва, Латвія, Польща, Словаччина і навіть Люксембург.

В той же час в Україні показник частки витрат приватного страхування в загальних витратах на медицину в 3,5 разу менше, ніж в середньому по країнах з низьким рівнем доходів - 1,2%, на рівні з Лаосом і Мозамбіком

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Казна та Політика
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua