У сфері свободи і безпеки ЗМІ Росія на 176 місці


У сфері свободи і безпеки ЗМІ Росія на 176 місці

Росія опустилася ще на один щабель за рівнем незалежності преси, йдеться в щорічній доповіді американської неурядової організації Freedom House. У 2008 році Росія займала 175-е місце (за версією Freedom House), в 2009 році - відповідно ми займаємо 176 місце з 196 країн, що значаться в списку.

"Особливі побоювання" у авторів звіту викликає положення ЗМІ в Азербайджані, Казахстані і Росії. До десятки країн, де спостерігачі констатують катастрофічне становище преси, увійшли три республіки колишнього СРСР: Білорусь, Узбекистан і Туркменія. У тій же компанії - Бірма, Куба, Екваторіальна Гвінея, Ерітрея, Іран, Лівія і Північна Корея.

В доповіді відзначено, що Росія "продовжує залишатися державою з надзвичайно складними умовами для роботи журналістів" і при тому, на неї орієнтуються багато сусідніх держав.

Держконтролю і впливу, на думку аналітиків, піддають практично всі ЗМІ в Росії. Це утрудняє надходження до росіян необхідної і об'єктивної інформації.

"Високий рівень незахищеності журналістів є наслідком безкарності стосовно тих, хто здійснює злочини проти представників ЗМІ", відзначається також в доповіді.

Влада Росії (а також Китаю, Венесуели і деяких інших країн) "систематично зазіхає на відносно вільні інтернет і нові медіа".

Втім, в порівнянні з попереднім роком становище ЗМІ налагоджується в Україні, Вірменії і Молдові. Найвільніша преса в північноєвропейських країнах. Перші п'ять місць Freedom House віддав Фінляндії, Ісландії, Норвегії, Швеції і Данії.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Казна та Політика
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua