FT: Україна і Янукович уклали "погану угоду" з Москвою


FT: Україна і Янукович уклали "погану угоду" з Москвою

Підписання Україною угоди про продовження термінів базування Чорноморського флоту РФ в обмін на зниження ціни на газ на 30% назване аналітиками Financial Times "поганою угодою".

На думку журналістів видання, Україна не буде справді незалежною, поки вона не зможе проводити свою власну іноземну політику, а присутність російського флоту гарантує, що вонп не буде мати цієї можливості кілька десятиліть.

Крім того, президент Віктор Янукович може бути не правий щодо потенційних вигід від угоди з Росією. Він повинен був спробувати зменшити попит на газ, а не зменшити вартість поставок. Україна є одним з найбільших споживачів цього ресурсу. Вона споживає газу на $900 млн. на місяць у зимовий час - в 3 рази більше, ніж сусідня Польща. Модернізація інфраструктури дозволила б заощадити набагато більше, ніж від 30-відсоткове зниження ціни поставок.

Видання підсумовує, що Янукович ще не навчився правильно балансувати між Росією і Заходом, вибравши найгірший час для переговорів з Москвою. Український президент повинен був почати з розвитку сильних сторін: скорочення залежності від дешевого газу, створення більш ефективної системи управління та проведення економічних реформ для отримання допомоги з боку Міжнародного валютного фонду і Європейського Союзу.

Продовження оренди російської бази робить зворотне: воно збільшує слабкість України і збільшує її залежність від енергоресурсів сусіда. Це дає Януковичу менше можливостей для маневру в його майбутніх відносинах з Москвою і Заходом.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Казна та Політика
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua