Збитки авіаіндустрії ЄС через вулкан в Ісландії склали 2,5 млрд євро


Збитки авіаіндустрії ЄС через вулкан в Ісландії склали 2,5 млрд євро

Сумарні збитки європейської авіаіндустрії від простоїв літаків внаслідок недавнього виверження вулкану в Ісландії склали до 2,5 млрд євро. Таку цифру у вівторок озвучив віце-президент Єврокомісії з питань транспорту Сійм Каллас, передає РБК.

Представивши доповідь про економічні наслідки виверження вулкану Ейяфьяллайекюль, С.Каллас заявив, що транспортна криза, яка стала його результатом, підкреслила необхідність реформ в європейській авіаіндустрії.

За словами віце-президента, Євросоюз повинен переглянути існуючі міжнародні процедури, які використовуються у разі вулканічної активності, а також прискорити реалізацію європейської угоди про єдиний авіаційний простір (т.з. угоду про "єдине небо"), яка повинна набути чинності в 2012р. Нагадаємо, що мова в цій угоді йде про тіснішу співпрацю європейських диспетчерів в умовах об'єднаного континенту.

При цьому ЄС готовий дозволити європейським державам надати авіакомпаніям, що постраждали від простоїв, певну допомогу, "переважно у вигляді кредитів і гарантій на ринкових умовах". Якщо ж уряди визнають необхідним вживання заходів, що підпадають під європейське визначення державної допомоги, ці заходи повинні прийматися на рівних для всіх умовах і на загальноєвропейському рівні, рекомендує ЄК.

Варто відзначити, що розмови про компенсації почалися ще в ті дні, коли небо над континентом було закрите. Зокрема, про свої надії на відшкодування фінансових втрат оголосила авіакомпанія British Airways, чиї літаки протягом тижня не могли піднятися в повітря. У Лондоні стверджували, що щоденні втрати від припинення польотів складали близько 20 мільйонів євро.

Нагадаємо, вулкан, розташований приблизно в 150 км від столиці Ісландії Рейк'явіку, близько льодовика Ейяфьяллайекюль, почав вивергатися 20 березня 2010 р. 14 квітня 2010 р. відбулося повторне виверження. У результаті утворилися хмари вулканічного попелу, які розійшлися по всій Європі і заблокували повітряний простір для польотів цивільної авіації.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua