Міров: ЄБРР готовий інвестувати в Україну в 2010 р. більше 1 млрд дол.


Міров: ЄБРР готовий інвестувати в Україну в 2010 р. більше 1 млрд дол.

Європейський банк реконструкції та розвитку (ЄБРР) готовий надати Україні в 2010 р. для реалізації ряду проектів інвестиції в обсязі понад 1 млрд дол. Про це на прес-конференції заявив президент ЄБРР Томас Міров, передає кореспондент РБК-Україна.

"Якщо всі проекти будуть реалізовані вчасно, за графіком, думаю, в цьому році ми значно знову перевищимо суму в 1 млрд дол.", - заявив Міров.

Він також нагадав, що за підсумками минулого року інвестиції ЄБРР в Україну склали 1,1 млрд євро або 1,5 млрд дол.

Також, за словами Мірова, ЄБРР готовий виділити на фінансування модернізації української ГТС 400-450 млн дол "Остаточне рішення ще не прийнято, але ми думаємо, що це буде сума десь близько 400-450 млн дол", - сказав він і уточнив, що в реалізації проектів з модернізації української ГТС, ЄБРР буде співпрацювати з іншими міжнародними фінансовими організаціями. "ЄБРР не буде брати участь у цих проектах сам по собі. Йде мова про співпрацю з Європейським інвестиційним банком, з Світовим банком, які готові об'єднати зусилля навколо реалізації цих проектів", - сказав Міров.

Президент ЄБРР також повідомив, що банк готовий виділити 200-225 млн євро в 2010 р. на завершення будівництва автотраси Київ-Чоп. "На останню ділянку дороги, яку необхідно закінчити, потрібно буде 1 млрд євро. Поки плани по завершенню будівництва цієї ділянки виглядають наступним чином: ЄБРР планує інвестувати 450 млн євро, Європейський інвестиційний банк - теж 450 млн євро. 100 млн євро, що залишилися, очікується, повинні надійти з бюджету. Що стосується нашої частини, вже в 2010 р. ми готові підписати угоду про інвестування від 200 до 225 млн євро ", - сказав Міров.

За словами Мірова, якщо в 2008 р. основна увага ЄБРР була прикута до проектів в корпоративному секторі, в 2009 р. - у фінансовому, то в 2010 р. ЄБРР розглядає першочерговими інвестиції в державний сектор. Серед пріоритетних напрямків залишаються інвестиції в будівництво ЛЕП, автошляхів, модернізацію ГТС і муніципальні проекти.

Також ЄБРР має намір виділити Україні в 2010 р. близько 90 млн євро інвестицій на безповоротній основі. "Грантові кошти будуть виділятися з так званого фонду" 5Е "- це фонд, який покликаний сприяти реалізації проектів реформування енергоефективності, енергозбереження та екологічності. Що стосується обсягів - це буде десь 90 млн євро, тобто близько 110 млн дол.", - сказав Міров.

Нагадаємо, 16 березня ц.р. прем'єр-міністр України Микола Азаров заявив, що модернізація та підвищення ефективності української ГТС дасть українському маршруту конкурентні переваги. Прем'єр також висловив надію, що ЄБРР, який раніше фінансував реалізацію подібних проектів в Україні, продовжуватиме співпрацю в поточному році.

Раніше, 26 січня ц.р. директор українського представництва ЄБРР Андре Куусвек повідомив, що стратегія Європейського банку реконструкції та розвитку на 2010 р. не передбачає скорочення обсягів кредитування України. За його словами, в 2010 р. ЄБРР має намір зосередитися на енергетиці, виробництві електроенергії, муніципальній та державній інфраструктурі, а загальний обсяг коштів на ці проекти, за його словами, повинен скласти не менше 1,5 млрд дол.

За офіційною інформацією, обсяг операцій бізнесу за весь час за проектами ЄБРР на кінець 2009 р. склав 4,8 млрд євро.

При цьому 75% проектів були підписані в приватному секторі, а 25% - у державному секторі економіки. Операції з акціонерним капіталом складають 12% від сумарного обсягу бізнес-операцій, а інші 88% - операції з борговими зобов'язаннями. 57% проектів банку (870 млн дол.) були підписані в банківському секторі. Таким чином, були надані своєчасні субординовані кредити і здійснені вкладення в акціонерний капітал декількох банків.

Крім цього, 346 млн дол.. були надані корпоративним клієнтам у таких секторах як агробізнес, промисловість і нерухомість. А 137 млн дол. інвестовані в муніципальні проекти в містах Івано-Франківськ, Львів і Київ, ще 118 млн дол. були спрямовані на проекти в транспортній галузі.

Нагадаємо, ЄБРР є найбільшим фінансовим інвестором в економіку України. Мета ЄБРР, власниками якого є 61 країна і дві міждержавні установи, полягає в сприянні переходу від центрального планування до ринкової економіки в країнах від Центральної Європи до Середньої Азії. ЄБРР розпочав співпрацю з Україною в 1993 р. Минулого року річний обсяг операцій банку вперше перевищив 1,5 млрд дол.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua