Пинзеник: Потенційний дефіцит держбюджету з врахуванням проблем "Нафтогазу" складає 15,7% ВВП


Пинзеник: Потенційний дефіцит держбюджету з врахуванням проблем "Нафтогазу" складає 15,7% ВВП

Екс-міністр фінансів України Віктор Пинзеник вважає, що потенційний дефіцит державного бюджету України на 2010 роки з врахуванням проблем НАК "Нафтогаз України" складає 170 млрд. грн., або 15,7% ВВП, а з врахуванням державних гарантій - понад 200 млрд. грн., або 20% ВВП. Про це сказано в коментарі В.Пинзеника з приводу проекту держбюджету, підготовленого Кабінетом Міністрів України.

"В матеріалах (доповненнях) щодо фінансування дефіциту його розмір вже вказаний не 57,7 млрд. грн. (5,1% ВВП), як задекларовано проектом державного бюджету на 2010 рік, а на 30,5 млрд. грн. більше - саме на таку суму передбачено здійснити заходи щодо відновлення банківського сектора. Тобто дефіцит складає не 57,7, а 88,2 млрд. грн. (8,1% ВВП)", - відзначається в коментарі.

Ще одна "невидима" частина проблеми, на думку В.Пинзеника, пов'язана із завищеним рівнем доходів. "До загального фонду державного бюджету планується отримати 218,7 млрд. грн., або на 40% більше, ніж минулого року. Завищення складає 30 млрд. грн." - відзначає екс-міністр фінансів.

"Ноу-хау уряду є і відсутність зафіксованої цифри витрат. Норма закону щодо відповідної суми витрат не має жодного значення, оскільки п'ять інших статей законопроекту дозволяють перевищувати встановлені цифри витрат. На жаль, оцінити "апетити" такого перевищення дуже важко.

В українських реаліях на дефіцит перетворюються державні гарантії по кредитах. Вони передбачені на суму 45 млрд. грн." - відзначає В.Пинзеник

Екс-міністр фінансів вважає, що фактично ніяк не вплинули на бюджет і нові ціни на газ. "Торік середньорічна ціна газу складала 230 доларів США, а обсяг дотацій "Нафтогазу України" з бюджету досягав майже 30 млрд. грн. В той же час в бюджеті закладено реальних джерел для покриття різниці в цінах на 0,7 млрд. грн. Підсумувавши "вартість" вищеназваних проблем, отримаємо вказану суму дефіциту", - резюмував В.Пинзеник.

Як повідомлялося, Кабінет Міністрів України передав на розгляд Верховної Ради законопроект "Про Державний бюджет України на 2010 рік", в якому доходи заплановані на рівні 267,452 млрд. грн., у тому числі доходи загального фонду - 218,691 млрд. грн.

Витрати держбюджету заплановані на рівні 323,556 млрд. грн., в т.ч. витрати загального фонду - 244,027 млрд. грн.

Дефіцит держбюджету пропонується встановити на рівні 57,745 млрд. грн., або 5,33% валового внутрішнього продукту (ВВП), у тому числі по загальному фонду - 25,2 млрд. грн., або 2,3% ВВП.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "УНІАН", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua