Франція: ЄС і МВФ виділять Греції 60 млрд дол.


Франція: ЄС і МВФ виділять Греції 60 млрд дол.

Міністр економіки Франції Крістін Лагард заявила, що ЄС і МВФ виділяють фінансову допомогу Греції в розмірі 60 млрд дол. для стабілізації курсу євро, повідомляє ВВС.

Раніше, сьогодні керуючий директор Міжнародного валютного фонду Домінік Стросс-Кан заявив, що МВФ готовий відгукнутися на прохання Греції про виділення їй фінансової допомоги. Глава МВФ підкреслив, що його організація протягом декількох тижнів надавала консультативну допомогу Греції, а останні кілька днів група експертів МВФ обговорювала в Афінах умови возможного надання кредиту.

Раніше прем'єр-міністр Греції Георгос Папандреу попросив привести в дію механізм фінансової допомоги, узгоджений ЄС і МВФ на випадок погіршення економічної ситуації в Греції.

Аналітики підкреслюють що, хоча це прохання з боку Греції не було несподіваним, невизначеності залишаються.

Нагадаємо, у четвер, 22 квітня, були оприлюднені показники грецької економіки, що свідчать про більш великий, ніж очікувалося, бюджетний дефіцит країни, що склав 13,6%.

Відзначимо, Георгос Папандреу має намір відправитися до Вашингтона на зустріч з керівництвом МВФ. Грецькому прем'єру належить обговорити умови кредиту, в тому числі - вимоги фонду до економічної політики країни. Греції належить ухвалити непрості рішення зі скорочення державних витрат і підвищення податків.

Нагадаємо, в середині квітня міністри фінансів 16 країн єврозони домовилися надати Греції 30 млрд євро в якості екстреної допомоги, якщо Греція про це попросить. Тоді мова йшла про трирічну програму фінансування зі ставкою 5%, засновану на розрахунках МВФ.

Борги Греції досягли 300 млрд євро. Тільки в цьому році, щоб розплачуватися по боргах, країна повинна позичити 54 млрд євро.

Тим часом скорочення бюджетних витрат, введені грецьким урядом, зустріли серйозний опір в країні. У четвер десятки тисяч державних службовців влаштували страйк на знак протесту проти заходів економії. Акції протесту пройшли в столиці країни недалеко від будівлі, де МВФ і Європейський центробанк обговорювали деталі фінансової допомоги Греції.

У той же час, міністри фінансів країн G20, що зібрались у Вашингтоні обговорити пост-кризову фінансову інфраструктуру, замість цього сконцентрувалися на проблемах Греції.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua