Азаров: Візи до Європи вже час відмінити


Азаров: Візи до Європи вже час відмінити

Європейський Союз має всі підстави лібералізувати візовий режим для громадян України.

Про це заявив прем’єр-міністр України Микола Азаров на зустрічі з членом Європейської комісії з питань розширення ЄС та європейської політики сусідства Штефаном Фюле, повідомили УНІАН у Департаменті інформації та масових комунікацій Секретаріату Кабміну.

Глава українського уряду зазначив, що переговори про відміну візового режиму почалися ще в 2004 році. За його словами, сьогодні Україна виконала переважну більшість поставлених Європейським Союзом вимог. "Ми виконуємо угоду щодо реадмісії. У нас немає проблем з визначенням кордонів і організацією прикордонного контролю. Паспортами з біометричними даними ми готові забезпечити наших громадян протягом півроку", - підкреслив Азаров.

При цьому прем’єр-міністр зазначив, що Україна чекає активізації з боку Європейського Союзу.

"Для громадян України, які позитивно сприймають ідею європейської інтеграції і знають, що візовий режим для громадян ЄС скасований п’ять років тому, достатньо незрозумілою є відсутність кроків назустріч, натомість збереження часто принизливої процедури отримання віз. Тому ми чекаємо активізації рішення Європейської комісії у цьому питанні", - зазначив Азаров.

У свою чергу Фюле підкреслив, що Європейський Союз готовий і надалі працювати над цим питанням: "Наступного тижня відбудеться засідання спільного комітету з питань спрощення візового режиму, і на основі положень візового кодексу, а також на основі досвіду України, ми будемо розглядати поправки до візового режиму".

Крім того, він зазначив, що ЄС має позитивний досвід впровадження дорожніх карт для досягнення безвізового режиму із західно-балканськими країнами. За словами Фюле, на сьогодні є всі передумови для того, щоб Україна виконала конкретні дії для погодження дорожньої карти на саміті Україна-ЄС, який відбудеться в жовтні.

"Україна на сьогодні має чітку перспективу отримати кінцевий результат", - наголосив він.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "УНІАН", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Також з цієї теми: Казна та Політика
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua