Точка зору: Легалізація "тіньових" доходів вигідна лише великим власникам капіталу


Точка зору: Легалізація "тіньових" доходів вигідна лише великим власникам капіталу

Легалізація "тіньових" доходів шляхом податкової амністії, передбаченої урядом в проекті бюджетної декларації на 2011 рік, вигідна більшою мірою дуже багатим українцям, що бажають захистити свою власність від рейдерських атак, вважає партнер міжнародної юридичної групи Astapov Lawyers Тетяна Кузьменко.

"У випадку податкової амністії у більшості багатих українців з'явиться можливість єдиноразово і без негативних наслідків заявити про свій капітал. Згодом держава буде зобов'язана захищати недоторканість такої приватної власності", - сказала вона.

Зокрема, за її словами, задекларований капітал підлягає захисту держави від посягань третіх осіб.

"Активи багатих українців часто піддаються атакам рейдерів через непрозору структуру власності, складні офшорні інструменти й інші способи приховування реального власника", - відзначила Т.Кузьменко.

На її думку, захист такої власності інколи є досить складним через конфлікт юрисдикцій, застосування іноземного права або колізій законодавства. Проте, у разі коли власність зареєстрована на безпосереднього власника, механізм захисту значно спрощується, і громадянин України може звернутися по захист своїх прав безпосередньо до українських судів або органів влади.

"Беззаперечно, що такий захист має ґрунтуватися на об'єктивності і неупередженості української судової системи", - додала Т.Кузьменко.

За її словами, такий крок української влади, безперечно, схвалить Міжнародний валютний фонд і інші міжнародні організації, які виступають за прозорість економіки і податкової системи України.

Кажучи про задекларований намір уряду знизити податкові ставки, Т.Кузьменко відзначила, що проекти законодавчих актів, які розробляються в рамках згаданого наміру Кабінету міністрів, поки не передбачають такого зниження.

Як повідомлялося, уряд постановою №315 від 19 квітня 2010 року затвердив проект бюджетної декларації на 2011 рік, яким передбачається обмеження дефіциту державного бюджету 4,5% від ВВП.

Документ, зокрема, передбачає врегулювання на законодавчому рівні питання легалізації доходів, з яких не сплачені податки і збори до бюджетів і державні цільові фонди, а також перехід на визначення податку з прибутку підприємств із застосуванням методу зіставлення доходів і витрат платників податку.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua