Глава СОТ: Не можна легко вірити в те, що криза вже завершилася


Глава СОТ: Не можна легко вірити в те, що криза вже завершилася

Генеральний директор світової організації (СОТ) Торгівлі Паскаль Ламі вважає, що в даний час розвитку світової економіки бракує рушійної сили, тому не можна легко довіряти запевненням про те, що міжнародна фінансова криза вже завершилася. Про це він заявив 21 квітня в Буенос-Айресі, куди він прибув для консультації щодо світової торгівельної політики і дохінского раунду багатосторонніх переговорів у рамках СОТ з аргентинськими чиновниками.

Ламі відзначив, що в даний час намітилися ознаки відновлення світової економіки, проте основа економічного відновлення залишається неміцною, до того ж в багатьох країнах ще впродовж багатьох років спостерігатиметься високий рівень безробіття.

За його словами, в даний час зростання світової економіки спирається, головним чином, на збільшення обсягу зовнішньої торгівлі, поки що не намітилося помітне відновлення інвестицій і споживання, тому розвиток світової економіки продовжує залишатися незбалансованим. «Якщо хтось вважає, що світова фінансова криза вже минула, то він, можливо, робить велику помилку», - заявив він.

Ламі підкреслив, що в процесі економічного відновлення уряди країн світу повинні приділяти велику увагу валютній інфляції і зростанню заборгованості, щоб уникнути спалаху нової фінансової кризи в результаті неправильної економічної політики.

При цьому він вказав, що не можна ігнорувати можливість того, що торгівельний протекціонізм може накодити відновленню світової економіки. Хоча торгівельні протекціоністські заходи, зроблені деякими країнами, можуть в короткий термін пом'якшити проблему пасивного сальдо зовнішньої торгівлі, проте виходячи з міркувань перспектив ці заходи не можуть допомогти економічному розвитку, а також не можуть вирішити проблему торгівельного дисбалансу.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Казна та Політика
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua