Перебування російського флоту в Севастополі обійдеться в 3,4 млн дол. на день


Перебування російського флоту в Севастополі обійдеться в 3,4 млн дол. на день

За підсумками переговорів між президентами Росії і України Дмитром Медвєдєвим і Віктором Януковичем, що відбулися 21 квітня в Харкові, Києву вдалося добитися 30%-ної знижки на російський газ на найближчі 10 років в обмін на продовження терміну оренди бази російського флоту в Севастополі до 2042 р. В результаті цих домовленостей Україна отримає протягом 10 років близько $40 млрд. Таким чином, перебування російського флоту в Севастополі наступні 32 роки обходитиметься Росії приблизно в $1,25 млрд. на рік, або $3,4 млн. на день.

Відповідно до Угоди з питань перебування Чорноморського флоту Росії на території України термін перебування російської бази на Чорному морі буде продовжений на 25 років, при цьому сторони домовилися про можливість продовження перебування флоту ще на 5 років. Питання про ратифікацію Угоди буде розглянуто Держдумою Росії і Верховною Радою України одночасно - вже 27 квітня.

На підсумковій прес-конференції Медвєдєв відзначив, що підписані документи є реальним партнерським кроком двох країн назустріч один одному. Також глава Російської держави повідомив, що в результаті підписання Угоди з питань перебування Чорноморського флоту Росії на території України будуть дані доручення Міністру оборони Анатолію Сердюкову і командувачу ВМФ Володимиру Висоцькому про участь бази Чорноморського флоту в соціально-економічному розвитку Севастополя.

У свою чергу президент України за підсумками переговорів заявив, що розглядає цю зустріч "як важливу подію в розвитку українсько-російської взаємовигідної співпраці, як конкретне підтвердження нашої взаємної зацікавленості в подальшому зміцненні і розширенні багатопланових відносин між нашими країнами".

Доповнення до контракту на постачання природного газу між в 2009-2019 роках ВАТ "Газпром" і НАК "Нафтогаз України" від 19 січня 2009 року, підписані у присутності глав держав, керівниками "Газпрому" і "Нафтогазу України" Олексієм Міллером і Євгеном Бакуліним, передбачає, що Київ здійснюватиме із знижкою на величину зниження експортного мита при постачаннях газу в Україну, яка встановлюється Урядом РФ.

"Як очікується, знижка складе 30% від ціни газу, але не більше 100 дол. за 1000 куб. м газу, і поширюватиметься на об'єми постачань 30 млрд. куб. м в 2010 році, і 40 млрд. куб. м - в подальші роки", - йдеться в повідомленні "Газпрому".

Підписаним доповненням також скасовані пункти контракту, що стосуються взаємних штрафних санкцій, які за практикою його виконання не застосовувалися. Також досягнуто угоди про те, що 80% вартості транзиту газу "Газпром" оплачуватиме до 6 числа наступного місяця, 20% - відповідно до чинного контракту, на транзит - до 20 числа наступного місяця.

При цьому формула ціни і умова "бери або плати" залишаються без змін, а річна контрактна кількість газу в 2010 році буде збільшена до 36,5 млрд куб. м. Як відзначив Олексій Міллер, "зміни до контракту… не погіршують економіку "Газпрому".

При цьому Янукович повідомив, що в результаті цих домовленостей Україна отримає протягом 10 років близько $40 млрд. або близько $4 млрд. на рік. "Такі умови дають нам, образно кажучи, десять років перепочинку для того, щоб підготувати країну до переходу на світові ціни. Ми за цей період встигнемо модернізувати нашу енергетичну систему, підготуємо ґрунт для альтернативних джерел, для диверсифікації, оживимо економіку, проведемо структурні реформи і побудуємо міцний фундамент для економічного зростання", - пояснив Янукович.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua