Інфляція у Великобританії в березні перевищила прогнози


Інфляція у Великобританії в березні перевищила прогнози

Споживчі ціни у Великобританії в березні зросли на 3,4% в річному численні після підвищення на 3% в лютому, повідомило агентство Bloomberg із посиланням на дані Національного статистичного управління країни.

Інфляція в порівнянні з лютим склала 0,6%.

Аналітики в середньому чекали підвищення цін на 3,1% в річному численні і на 0,3% відносно попереднього місяця.

В січні інфляція у Великобританії склала 3,5% в річному численні і була максимальною за 14 місяців.

Показник базової інфляції, що не включає цін на продукти харчування і енергоносії, зріс в березні до 3% з 2,9% місяцем раніше. Експерти чекали зниження цього показника до 2,8%.

Збільшенню інфляції у Великобританії сприяє підвищення вартості імпорту, зумовлене слабкістю фунта стерлінгів відносно долара США.

"Падіння курсу фунта створює додатковий тиск на ціни, - відзначає економіст Investec Securities в Лондоні Девід Пейдж. - Ринки чекають ослаблення інфляції у Великобританії протягом решти цього року. Якщо цього не станеться в тій мірі, в якій чекає Банк Англії, з'являться питання, що стосуються того, що він має намір зробити у відповідь на зростання цін".

Прискорення інфляції у Великобританії відображає зростання цін на газ, інше паливо, авіаперевезення і продукти харчування. Інфляція в країні перевершує цільовий рівень британського ЦБ, що становить 2%, протягом останніх чотирьох місяців.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua