Експерти: Головні ризики для інвесторів у Росії - тероризм і корупція


Експерти: Головні ризики для інвесторів у Росії - тероризм і корупція

Головним внутрішнім ризиком для інвесторів у Росію є терористична кампанія проти країни.

Таку думку висловив на російсько-кітайському економічному форумі в Гонконгу минулого тижня головний стратег "Уралсиба" Кріс Шифер.

З цією думкою погодилися представники ряду китайських компаній, які зізналися, що теракти, які почастішали в Росії, змусили їх замислитися про доцільність подальших інвестицій у цю країну. Деякі інвестори вже прийняли рішення не на користь Росії.

Але заступник директора Центру розвитку ГУ-ВШЕ Валерій Миронов вважає, що тероризм не повинен бути присутнім у списку інвестиційних ризиків на першому місці. "Куди істотніше для інвесторів - корупція і висока інфляція. До того ж треба подивитися, наскільки високий у нас рівень тероризму в порівнянні з іншими країнами. Ймовірно, в тій самій Індії цей показник буде набагато вищий", - зазначив Миронов.

Його підтримав керівник Агентства політичних і економічних досліджень Дмитро Орлов. "Тероризм, як би це цинічно не звучало, б'є по пересічних громадянах, інтереси бізнесу ніяк не зачіпаючи. Непропорційно більше інвесторів відлякують стан російської судової системи, особливості взаємин бізнесу і влади, незахищеність капіталу", - підкреслив Орлов.

Втім, інвесторів також насторожує повільніше, ніж прогнозувалося раніше, зростання російських економічних показників, зростання інфляції, висока частка позикових коштів у російських компаніях і судові процеси у справі ЮКОСа, що продовжуються. Головним зовнішнім ризиком визнається падіння ціни на нафту нижче запланованих урядом 65 дол./бар.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua