У тіні працює близько 70 % ринку спирту і до 50 % ринку алкоголю


У тіні працює близько 70 % ринку спирту і до 50 % ринку алкоголю

За оцінками опитаних високопоставлених співробітників ДПАУ, до 70 % ринку спирту і до 50 % ринку алкоголю зараз працюють в тіні.

Як відзначив один з високопоставлених співробітників ДПАУ, система захисту за допомогою акцизних марок вже давно є фікцією. За його словами, вона абсолютно неефективна і ніякого реального захисту для легально проведеної продукції не дає.

Єдиної бази даних номерів акцизних марок немає, тому марки з однією і тією ж справжньою голограмою можуть з’являтися на пляшках де завгодно і в будь-якій кількості, а боротьба з підробкою марок може вестися лише оперативним шляхом, пояснив він.

"Голограма - це захист тільки від геть невмілих кустарів-самогонників і самостійний бізнес, на якому заробляють конкретні люди. Підпільні лінії для розливання горілки та підроблені марки організовують ті самі громадяни, які контролюють і легальні підприємства", - зазначив співрозмовник "ДТ".

За його словами, щоб насправді підвищити доходи від акцизних зборів, необхідні єдина система контролю відповідності маркування в режимі реального часу, посилення контролю за виробництвом та імпортом спирту.

"Без цих заходів підвищення акцизів тільки опустить у тінь легальний сектор. До того ж нове керівництво ДПАУ зберегло колишні методи роботи в департаменті з питань акцизів, що безпосередньо "кришує" створення сумнівних схем", - переконаний представник ДПАУ.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua