Експерти: В 2010 р. більшість країн Східної Європи вийдуть з рецесії завдяки експорту
Цього року країни Східної Європи завдяки зростанню експорту переживуть невеликий економічний підйом. Про це заявили аналітики UniCredit і IHS Global Insight. Згідно з їхнім прогнозом, найбільш вдалим 2010 р. виявиться для Туреччини (4,5% зростання), найменш вдалим - для країн Балтії (в середньому - 2,4% зростання), а активний економічний підйом у Східній Європі почнеться не раніше 2011 р.
За словами старшого економіста UniCredit Маттео Феррацці, "очікується, що ВВП 17 країн Східної Європи, а також Росії, Туреччини та Казахстану виросте цього року на 2,8%".
Минулого року регіон знаходився в глибокій рецесії, переживаючи економічний спад на 5,7%. В 2011 р. зростання економіки в регіоні продовжиться і складе 4,1%. Основною причиною підйому стане активний експорт. В порівнянні з минулим роком його обсяги збільшаться у всіх країнах, крім Литви, Хорватії, Боснії та Герцоговини.
Директор з дослідження країн Європи, що розвиваються, IHS Global Insight Чарльз Мувіт вважає, що деякий стримуючий вплив на експорт Чехії, Словаччини та Польщі може надати скасування "премій за автохлам" у Західній Європі. А внутрішній попит в Східній Європі залишиться на низькому рівні.
"Споживачі в країнах Східної Європи стурбовані рівнем безробіття і заходами для скорочення бюджетного дефіциту, які можуть бути прийняті деякими урядами", - зазначив Ч.Мувіт, додавши, що внутрішній попит в регіоні зросте тільки в другій половині з м.
Особлива ситуація буде складатися в Росії і Польщі, де внутрішній попит буде на досить високому рівні протягом усього року, резюмував економіст IHS Global Insight Ральф Віверт.
За матеріалами: РБК-Україна
Поділитися новиною
