Експерт: Відновлення світової економіки прискорюється


Експерт: Відновлення світової економіки прискорюється

Всі макроекономічні дані, що надходять останнім часом, вказують на прискорення відновлення світової економіки.

Таку точку зору висловив стратег компанії Astrum Investment Management Костянтин Литвин.

На його думку, "єдиними даними, які псують загальну картину, є різке падіння обсягів споживчого кредитування в США в лютому". При цьому стратег відзначив збільшення складських запасів компаній в США на 0,5% в лютому, що вказує на зміцнення упевненості ділової Америки в подальшому зростанні споживчого попиту, а також на виснаження поточних запасів у результаті збільшення попиту з боку споживача.

Литвин вважає, що зростання економічної активності спостерігається в глобальному масштабі. Зокрема, Китай заявив про зростання ВВП за перший квартал на 11,9%, що також виявилося вищим за ринкові чекання зростання на 11,6%. Сьогодні о 15:30 за київським часом також вийдуть дані щодо кількості первинних заявок по безробіттю в США, а о 16:15 - щодо промислового виробництва за березень в США.

За словами стратега, на американських і європейських фондових ринках в середу, 14 квітня, переважало стрімке зростання, викликане відмінними квартальними результатами Intel, CSX, JPMorgan Chase і хорошими макроданими. З чотирьох крупних компаній, що відзвітували, лише Alcoa розчарувала ринок недостатнім зростанням своєї виручки. Крім того, роздрібні продажі в березні збільшилися в США на 1,6%, перевищивши ринкові очікування зростання на 1%.

Як повідомив Литвин, за підсумками вчорашніх торгів індекс DJIA зріс на 0,9% до 11123 пунктів, а індекс S&P 500 збільшився на 1,1% до 1210 пунктів. Таким чином, американські індекси встановили нові 18-місячні максимуми, підкреслив стратег.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua