Рада має намір скасувати обов'язкову держреєстрацію іноземних інвестицій


Рада має намір скасувати обов'язкову держреєстрацію іноземних інвестицій

Верховна Рада має намір скасувати обов'язкову державну реєстрацію іноземних інвестицій. За прийняття в першому читанні відповідного законопроекту №6122 (автори - депутати Юрій Полунєєв (БЮТ) і Сергій Клюєв (ПР)) проголосували 254 депутати при мінімально необхідних 226.

Законопроект, зокрема, передбачає скасування відповідної норми статті 13 закону "Про режим іноземного інвестування", яка свідчить, що держреєстрація іноземних інвестицій здійснюється в обов'язковому порядку.

Законопроект №6122 також передбачає скасування норми про те, що держреєстрація іноземних інвестицій у вигляді валютних цінностей здійснюється в порядку, що встановлюється Національним банком.

Документ, крім того, передбачає скасування низки обмежень у сфері іноземного інвестування і міжнародного кредитування, введених антикризовим законом №1533.

Зокрема, Рада має намір скасувати введені пунктами 8-12 заключних положень закону №1533 обмеження на залучення кредитів в інвалюті від нерезидентів і виконання зобов'язань перед іноземними інвесторами.

На думку авторів даного законопроекту, його прийняття сприятиме підвищенню інвестиційної привабливості української економіки, усуне невиправдані обмеження у сфері кредитування і інвестицій, що дозволить надалі активніше залучати з-за кордону кошти як у вигляді кредитів, так і у вигляді інвестицій.

Як повідомлялося, 22 жовтня 2009 року Верховна Рада повторно ухвалила в цілому законопроект №3585 (автор - депутат Юрій Полунєєв), що передбачає введення обмежень на отримання кредитів в інвалюті від нерезидентів і виконання зобов'язань перед іноземними інвесторами.

В середині листопада 2009 Президент Віктор Ющенко схвалив цей закон, який отримав номер 1533.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Українські Новини", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua