СБ надасть ПАР кредит у розмірі 3,75 млрд дол.


СБ надасть ПАР кредит у розмірі 3,75 млрд дол.

Світовий банк надасть ПАР кредитні кошти у розмірі 3,75 млрд дол., які будуть направлені на фінансування проекту створення сонячних і вітрових електростанцій.

Відповідне рішення прийняла у Вашингтоні рада виконавчих директорів Світового банку. Як повідомляється на офіційному сайті організації, дані енергетичні проекти ПАР є на сьогоднішній день найзначнішими серед держав, що розвиваються.

Кошти Світового банку будуть виділені в рамках проекту інвестиційної підтримки Eskom, що складається з декількох частин. Найбільша частина суми в розмірі 3,05 млрд дол. надійде на будівництво першої на африканському континенті сучасної вугільної електростанції потужністю 4,5 тис. МВт.

Крім того, 260 млн дол. підуть на будівництво однієї вітрової і однієї сонячної електростанцій потужністю по 100 МВт кожна.

Решта 485 млн дол. надаються для закупівлі економічно чистих матеріалів для розвитку інфраструктури ПАР.

Відзначимо, що впродовж останніх років товарообіг між Україною і ПАР збільшувався досить швидко. Зокрема, за 2008 р., в порівнянні з попереднім роком, він збільшився в 5,4 разів і склав 375,1 млн дол. Серед африканських країн ПАР в 2008 р. займала друге місце за обсягом імпорту до України (після Гани). У структурі українських постачань в ПАР (добрива, полімерні матеріали, чорні метали і вироби з них, молочна продукція, вата) за І півріччя в 2009 р. п'яту частину експорту склала високотехнологічна продукція.

Експерти вважають, що потенціал економічного співробітництва між Україною і ПАР має великі резерви. Серед пріоритетних напрямів - співпраця в енергетичній галузі.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua