В Україні заборонять курильні суміші


В Україні заборонять курильні суміші

Мінздрав за участю МВС і Служби безпеки розробив проект урядової постанови, якою буде розширено перелік наркотичних і психотропних речовин, заборонених в Україні, повідомляє видання "Дело".

До чорного списку увійдуть рослини, які містять галюциногенні речовини і використовуються в курильних сумішах. Також будуть заборонені синтетичні каннабіноїди, які додаються в більшість курильних сумішей для досягнення сильного галюциногенного ефекту.

Зараз придбати такі суміші в Україні не складає особливих проблем. У містах працюють спеціальні магазини, жвава торгівля таким куривом іде в інтернеті й на вулицях в спеціальних автоматах.

Але як тільки документ набере чинності продаж, поширення і куріння таких сумішей в Україні стане карним злочином.

Проект постанови, якою буде розширено перелік наркотичних і психотропних засобів, заборонених в Україні, вже готовий. Міністерство юстиції зараз завершує його юридичну експертизу, і протягом декількох місяців вона має бути прийнята Кабміном.

До прийняття постанови про визнання курильних сумішей в Україні наркотиками пройде не менше 2-3 місяців, протягом яких в країні можна буде і далі вільно купувати суміші наркотичної дії. Наша країна зараз є, по суті, білою вороною в Європі: у нас досі дозволений оборот психоактивних трав'яних міксів і синтетичних галюциногенів, що до них входять.

Ситуацію посилює заборона, що набрала чинності, на курильні суміші в сусідніх країнах - Росії (з 31 грудня 2009 року) і Білорусі (з 1 січня 2010 року). Витіснений з цих ринків наркобізнес змушений шукати місце під сонцем в Україні, наповнивши всі регіони країни психоделічним товаром.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua