Мін'юст: КС став неприпустимо публічним


Мін'юст: КС став неприпустимо публічним

Судді Конституційного суду самі сприяли тому, аби рішення КС про конституційність створення коаліції було оприлюднено ще до його офіційного оголошення, вважає міністр юстиції України Олександр Лавринович. В інтерв'ю "5 каналу" він заявив, що це неприпустимо.

"Що стосується того, що обговорювалося рішення (КС із формування парламентської коаліції - ред.), це є абсолютно неприпустимою річчю. І це досягнення останніх років в роботі Конституційного суду, і це питання до суддів, чому таємниця дорадчої кімнати є дуже умовною, чому весь процес підготовки ухвалення рішення став публічним", - сказав Лавринович.

"Це суд, а не парламент, і неможливо, аби так було", - підкреслив він.

Міністр також висловив здивування, що в єдиному органі конституційної юрисдикції "почалися процеси, які несумісні із статусом КС і несумісні з правовою державою".

"Судді КС самі сприяли тому, що перестала існувати таємниця дорадчої кімнати. І те, що лідер опозиції отримував проекти, підготовлені рішення до того, як було оприлюднено рішення КС, - це абсолютно неприпустимо", - вважає міністр юстиції.

Разом з тим міністр акцентував увагу на тому, що для звільнення суддів КС в даний час немає жодних юридичних підстав. "Що стосується звільнення, то я можу сказати, що всі судді КС можуть відчувати себе абсолютно спокійно, тому що їх звільнити можуть лише ті, хто їх обирав або призначав", - пояснив глава Мін'юсту.

Він також зазначив, що ні лідер опозиції, ні прем'єр-міністр таких прав не мають, і за заявами про необхідність звільнення суддів "йде спроба створити певну атмосферу в суспільстві, аби принизити кожного з суддів КС".

Нагадаємо, КС вирішив, що окремі народні депутати мають право брати участь у формуванні коаліції у Верховній раді. Про це говориться у рішенні Конституційного суду, яке було прийняте 6 квітня і оприлюднене вчора.

Екс-прем'єр-міністр, лідер БЮТ Юлія Тимошенко назвала це рішення "безпрецедентно ганебним" і заявила, що БЮТ запропонує парламенту і з'їзду суддів відкликати за порушення присяги тих суддів Конституційного суду, які призначені по їх квотами.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua