Renault-Nissan і Daimler оголосили про створення альянсу і обмін акціями


Renault-Nissan і Daimler оголосили про створення альянсу і обмін акціями

Автоконцерн Renault-Nissan і німецька Daimler AG оголосили про стратегічне партнерство, яке передбачає обмін технологіями і спільну розробку низки проектів.

Як повідомляється в прес-релізі Daimler, компанії прийняли рішення про обмін акціями: Renault-Nissan стане власником 3,1% акцій німецького автовиробника, який, у свою чергу отримає по 3,1% акцій в Renault і в Nissan.

Renault і Nissan належатиме по 1,55% акцій Daimler.

"Daimler і Renault-Nissan об'єднують свої інтереси в створенні основи для успішної, стратегічно значимої співпраці, яка ґрунтуватиметься на низці дуже привабливих проектів. Компанії відмінно доповнюють один одну в плані досвіду", - заявив глава Daimler AG Дітер Цетше.

За його словами, створення альянсу дозволить поліпшити конкурентоспроможність компаній в сегменті компактних автомобілів і виробляти автомобілі на основі спільних технологій.

Зокрема передбачається, що спільні технології двох компаній використовуватимуться в нових версіях автомобілів smart і наступному поколінні Renault Twingo. Запуск спільно розроблених компаніями моделей передбачається почати після 2013 року.

Співробітництво Renault, Nissan і Daimler у сфері виробництва двигунів сфокусується на обміні технологіями створення енергозберігаючих дизельних і бензинових двигунів.

Попри те, що Daimler, Renault і Nissan залишаться окремими компаніями, продажі альянсу можуть перевершити продажі найбільших світових автовиробників. Сукупні продажі трьох компаній торік склали 6,7 млн автомобілів, що вище за аналогічний показник для Volkswagen - 6,3 млн, але нижче за продажі Toyota - 7 млн.

Renault належить 44% акцій японської Nissan.

Капіталізація Renault на 6 квітня становила 10,5 млрд євро, Nissan - 29,7 млрд євро, Daimler - 37,7 млрд євро.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua