1157
"Нафтогаз" підтверджує рішення Стокгольмського арбітражу про виплату 197 млн дол RosUkrEnergo
— Енергетика
Рішення Стокгольмського арбітражного суду за позовом швейцарського газотрейдера RosUkrEnergo до Національної акціонерної компанії (НАК) "Нафтогаз України" про виплату українською газовою монополією позивачеві $197 млн стосується спірних питань взаємин в 2008 році, повідомили агентство "Інтерфакс-Україна" в прес-центрі НАК.
"Сума в сім разів менша, ніж була в позові, в якому RosUkrEnergo вимагало сплати "Нафтогазом" $1,4 млрд", - підкреслили в прес-центрі.
В той же час про результати судових розглядів із спірних питань взаємин двох компаній в 2009 році інформація доки відсутня, додали в нафтогазовому холдингу.
Як повідомлялося, в Стокгольмському арбітражі тривають слухання взаємних суперечок між НАК "Нафтогаз України" і RosUkrEnergo, які 28 серпня 2009 року були об'єднані в одну справу. Згідно із оприлюдненими в листопаді минулого року даними НАК, арбітражне рішення з ініційованого швейцарською компанією ще в квітні 2008 року позову очікується в другому кварталі 2010 року.
Вперше "Нафтогаз України" повідомив про судову суперечку з RosUkrEnergo в кінці березня 2009 року. За словами першого заступника глави правління НАК Ігоря Діденка, швейцарський газотрейдер висунув позови про нарахування НАК пені і штрафних санкцій у розмірі $600 млн, $55 млн і $20 млн. У свою чергу, "Нафтогаз України" подав до RosUkrEnergo зустрічні позови на $62 млн, $118 млн.
На той момент, за даними української газової монополії, RUE не подавала до Стокгольмського суду позов про законність заволодіння "Нафтогазом України" на початку 2009 року 11 млрд куб. м природного газу, що раніше належать газотрейдеру. Пізніше в ЗМІ з'явилася інформація, що RUE збільшило претензії до "Нафтогазу" до $8,26 млрд з 11 млрд куб. м природного газу.
Крім того, про позов до міжнародного суду проти України з приводу законності заволодіння "Нафтогазом" 11 млрд куб. м природного газу заявив акціонер RosUkrEnergo - контрольована українським підприємцем Дмитром Фірташем Centragas, якій належить 50% RUE. Це компанія мотивує свої дії Енергетичною хартією.
В "Нафтогазі" і уряді Юлії Тимошенко, що пішов у відставку 11 березня, вважали претензії Centragas до уряду некоректними, оскільки ні Кабмін, ні НАК не мають жодних договірних відносин із цією компанією.
Загальна сума судових претензій до "Нафтогазу України", згідно з його даними, за станом на 5 листопада 2009 року, становила 10 млрд грн. в судах українських юрисдикцій і 28 млрд грн. ($3,5 млрд) в судах зарубіжних юрисдикцій.
За матеріалами: Інтерфакс-Україна
Поділитися новиною