Янукович може повернути собі повноваження Кучми


Янукович може повернути собі повноваження Кучми

Конституційну реформу 2004 року може бути скасовано.

Про це заявив політолог Володимир Фесенко в ефірі "5 каналу".

"Я не виключаю сценарію не стільки внесення змін до Конституції ...скільки можливість відміни конституційної реформи 2004. Про цей сценарій знову говорять", - зазначив він.

За словами експерта, "де-факто створюється президентсько-парламентська система влади, а де-юре вона залишається парламентсько-президентською".

"Якийсь час цей може влаштовувати президента, тому що є лояльний уряд, є підконтрольна парламентська більшість, і навіщо ці юридичні дрібниці. Але хто знає, що буде в майбутньому", - зазначив Фесенко.

Крім того він розповів, що якщо Конституційний суд "побічно легалізує" індивідуальне членство депутатів в коаліції, "то це призведе до посилення міграції з опозиційних фракцій в коаліцію". "Протистояти цьому буде дуже важко", - додав політолог.

Відповідаючи на питання, чи пропрацює парламент, що діє, всю свою каденцію, Фесенко сказав: "Я б не наважувався прогнозувати долю нинішнього парламенту. Він хворий, але не збирається вмирати".

"Якщо не буде різких змін парламентської кон'юнктури, внутрішньополітичної кон'юнктури в країні і соціально-економічній ситуації, то цей парламент може пропрацювати до 2012 року", - зазначив він.

Також, коментуючи кадрові претензії Компартії, які озвучив депутат від КПУ Леонід Грач, експерт сказав: "Вони колись дограються. В тому сенсі, що це може дратувати їх старших партнерів по коаліції".

"В даному випадку є елементи особистої гри і особистих інтересів Леоніда Грача", - підкреслив Фесенко.

"Одне із завдань розширення парламентської коаліції за рахунок індивідуального членства якраз направлене на те, аби зменшити апетити своїх дуже вимогливих партнерів і трішки їх поставити на місце", - заявив він.

"Коли буде резерв в 30, а то і в 50 депутатів, окрім нинішніх партнерів по коаліції, тоді важко буде і КПУ і Блоку Литвина щось вимагати", - пояснив експерт.

Як відомо, напередодні Грач заявив, що в кожному регіоні декілька райдержадміністрацій повинні очолювати комуністи.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua