Виплати керівникам компаній США за 2009 рік знизились вперше за 20 років


Виплати керівникам компаній США за 2009 рік знизились вперше за 20 років

Виплати керівникам американських компаній за 2009 рік знизилися на 0,9%. Таким чином, вперше за 20 років даний показник показав зниження за підсумками двох років поспіль, пише The Wall Street Journal.

Середній рівень заробітних плат, бонусів, довгострокових заохочувальних виплат, а також наданих акцій та опціонів на акції для головних виконавчих директорів (CEO) 200 найбільших компаній США опустився торік до $6,95 млн, за розрахунками консалтингової фірми Hay Group. Падіння загального обсягу прямих компенсацій було лише третім випадком із 1989 року, коли газета почала відстежувати даний показник. У 2008 році він впав на 3,4%.

Як показало дослідження, більш високооплачувані CEO в цілому керують компаніями, які демонструють результати вище середнього рівня за прибутковістю для акціонерів.

Найбільше падіння виплат було зафіксовано у засновника і керівника Dish Network Чарльза Ергена, який отримав торік $623,1 тис., що на 92,5% нижче за розмір компенсацій за 2008 рік, не дивлячись на те, що вартість акцій компанії, яка надає послуги платного телебачення, подвоїлася.

Зарплата головного виконавчого директора General Electric Джеффрі Іммельт знижувалася другий рік поспіль. За 2009 рік він отримав $5,1 млн, що на 4,7% нижче за рівень попереднього року. Акції GE подешевшали на 6,6%.

Найбільш високооплачуваним керівником в минулому році став Рей Ірані з Occidental Petroleum, який отримав $52,2 млн. Щороку він входить до числа рекордсменів дослідження WSJ з 2004 року. Котирування акцій нафтогазової компанії зросли за рік на 36%.

Найбільше торік скоротилися довгострокові заохочувальні виплати, в основному акції і опціони на акції, - на 4,6%. Зарплати і бонуси, навпаки, збільшилися на 3,2%.

Як очікується, в 2010 році тенденція до зниження загального обсягу виплат керівникам зміниться, про це свідчать недавні повідомлення про те, що деякі компанії відмовилися від скорочення або "розморозили" зарплати своїм співробітникам.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua