505
Поведінка фондових ринків зараз безумовно вказує на "бичачі" настрої
— Фондовий ринок
Поведінка фондових ринків зараз безумовно вказує на "бичачі" настрої.
Таку думку висловив стратег компанії Astrum Investment Management Костянтин Литвин.
За його словами, в середу, 31 березня, в США вийшли слабкі макродані, що розчаровують, і вони негативно впливали на ринок акцій в першій половині дня. Попередні дані з ринку праці від ADP показали скорочення робочих місць в приватному секторі на 23 тис., тоді як ринок чекав збільшення 41 тис. місць. Офіційні дані щодо робочих місць будуть опубліковані Міністерством праці в п'ятницю. Індекс менеджерів із закупівель Чикаго знизився до 58,8 пункти, гірше за ринкові очікування в 62 пункти.
Як підкреслив стратег, "було цікаво спостерігати реакцію ринку після виходу даних, що розчаровують". Найперша реакція була негативною, проте кожного разу біржам удавалося відігравати падіння. Під закриття ринок практично повністю відбив уранішні втрати.
На думку Литвина, істотну підтримку фондовому ринку в середу надали сильні ціни на нафту, які наполегливо не хочуть знижуватися, навіть не дивлячись на негативні дані із запасів нафти у США. За підсумками вчорашніх торгів індекс DJIA впав на 0,5% до 10856 пунктів, індекс S&P 500 знизився всього на 0,3% до 1169 пунктів. Індекс DJ Stoxx 600 знизився на 0,1% до 263 пунктів.
Стратег зазначив, що запаси сирої нафти на минулому тижні збільшилися на 2,9 млн. барелів, при очікуваннях на рівні 2,4 млн. Зростання запасів нафта показало таку ж динаміку, як і фондовий ринок: короткочасне зниження, потім зростання. На даний момент нафта перевищила рівень у 84,5 дол. за барель, що є річним максимумом.
Як вважає Литвин, "сам факт того, що нафта більше не реагує на зростання запасів, низький рівень споживчого попиту і зміцнення долара, є дуже позитивним явищем і вказує на високу вірогідність подальшого зростання". Торговельний діапазон в цінах на нафту вже зрушився з 70-80 до 80-90 дол. за барель.
За матеріалами: Finance.ua
Поділитися новиною