Цушко закликав місцеву владу стабілізувати ціни на продукти — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Цушко закликав місцеву владу стабілізувати ціни на продукти

Казна та Політика
404
Міністр економіки Василь Цушко провів селекторну нараду з представниками обласних управлінь Держцінінспекції щодо врегулювання ситуації з підвищенням цін на продукти харчування і паливо. У нараді також взяли участь заступники голів облдержадміністрацій з економічних питань, Держрезерву. Про це повідомляє прес-служба Міністерства економіки.
Цушко відзначив те, що зростання споживчих цін на деякі види продуктів харчування є спекулятивною складовою і вдвічі перевищує середній рівень інфляції. Міністр закликав вжити всіх можливих для стабілізації цін.
"Знаходьте спільну мову з бізнесом, підписуйте загальні меморандуми, але санкції - це крайні заходи", - заявив Цушко.
На його думку, влада на місцях повинна створити резерви основних продовольчих ресурсів, сприяти розвитку оптових ринків, мереж продажу плодоовочевої продукції. Також Цушко закликав місцеву владу активніше співпрацювати з обласними управліннями Антимонопольного комітету. "Те, наскільки успішно ви справитеся зі спекулятивним підвищенням цін на Великдень - буде вашим іспитом", - відзначив він.
У свою чергу екс-прем'єр-міністр України Юлія Тимошенко заявляла, що підвищення цін на продукти харчування в Україні було викликане зниженням курсу гривні.
Нагадаємо, раніше серед характерних тенденцій ціноутворення для лютого Мінекономіки називало подорожчання товарів в розділі "продукти харчування і безалкогольні напої" на 3,5%, "молоко, сирі і яйця" - на 5,5%, "овочі" - на 17%, "фрукти" - на 3,3%. Підвищення споживчих цін на "хліб і хлібопродукти" на 3% обумовлене зростанням витратної складової (підвищення тарифів на електроенергію). Зростання цін на цукор на 17,8% (на 14,7% в січні) сталося як наслідок дії об'єктивного чинника - високого рівня цін на світовому ринку, так і через вплив спроб виробників забезпечити покриття недоотриманих доходів в попередні періоди, наголошувалося в повідомленні Мінекономіки. Найвищі темпи (понад 2%) відстежувалися в 7 регіонах: Херсонській обл. (на 2,8%), Донецькій обл., АР Крим, м. Севастополь (на 2,5%), Миколаївській обл. (на 2,2%), Одеській і Луганській обл. (на 2,1%) при загальному показнику - 1,9%.
За матеріалами:
РБК-Україна
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас