0 800 307 555
0 800 307 555

Бензин віддали вірним кадрам


Бензин віддали вірним кадрам

Державна нафтогазова вертикаль продовжує поповнюватися менеджерами підприємця Дмитра Фірташа. Новим генеральним директором Українського об'єднання "Укрнафтохімпереробка" став Михайло Міндреску. Бойове хрещення цієї повністю укомплектованої міністерської команди у вигляді погашення цінової пожежі на ринку нафтопродуктів відбудеться вже наприкінці цього тижня.

Новим головою держпідприємства "Укрнафтохімпереробка" замість Володимира Ємеліна став Міндреску - про це йдеться в двох відповідних наказах, підписаних міністром палива та енергетики Юрієм Бойком в понеділок 22 березня.

Ця компанія, яка підкоряється Мінпаливенерго, займається моніторингом нафторинку країни, а також розрахунками рекомендованих цінових коридорів для Експертно-аналітичної групи з питань стабільного функціонування ринку нафти і нафтопродуктів.

На відміну від свого попередника, коло повноважень Михайла Міндреску може бути розширено - у відомстві обговорюється питання передачі йому повноважень секретаря ЕАГ, у веденні якого знаходиться включення питань до порядку денного засідань групи.

Раніше ці функції виконувалися директором департаменту нафтової, газової та нафтопереробної промисловості Мінпаливенерго, яким до останнього часу був Олексій Нестеренко, а тепер призначений Костянтин Бородін.

Новий глава "Укрнафтохімпереробки" не з чуток знайомий з тонкощами вітчизняного нафтобізнесу. "Михайло Міндреску з 2006 р. очолював менеджмент найбільшого українського гравця - консолідованої роздрібної мережі групи "Приват", яка об'єднує автозаправки під брендами "Сентоза", "Авіас", "Укрнафта", ANP та низки інших. Зовсім нещодавно він завершив свою діяльність у рамках цієї структури ", - розповідає голова" Консалтингової групи "А-95" Сергій Куюн.

За версією учасників ринку, менеджер-контролер Дмитра Фірташа потрапив у "приватну" мережа після того, як була зроблена спроба часткового злиття нафтогазових бізнесів його та Ігоря Коломойського. Але після зміни політичного клімату в країні фінансові відносини двох великих підприємців повернулися до рівня 2006 р., і потреба в "очах" в роздрібному бізнесі Коломойського відпала.

Втім, на думку експертів, на роль комунікатора дніпропетровського бізнесмена з паливним відомством на "побутовому" рівні новопризначений менеджер, незважаючи на його близьке знайомство з вотчиною останнього, не претендує. Для цих цілей у групи є куди більш досвідчені і серйозні кандидатури. Зокрема, Ігор Кірюшин, який зберіг свою посаду заступника міністра з нафтогазовим питань при новому Кабміні і не раз помічений в ініціативах, співзвучних інтересам групи "Приват", у минулому році.

Одночасно своєрідним бойовим хрещенням Міндреску як регулятора ринку нафтопродуктів середньої ланки, так і всієї новопризначеної міністерської команди стане найближче засідання ЕАГ, на якому буде обговорюватися питання останнього стрибка роздрібних цін на нафтопродукти на 30-40 коп./л, а також пов'язана з ним купа проблем, що накопичилися на ринку, в тому числі і "приватних".

Швидше за все, під час цієї першої зустрічі нової чиновницької команди з нафтотрейдерами буде зроблена спроба погасити ціновий ажіотаж в обмін на вирішення деяких проблем галузі. Що, не виключено, може закінчитися черговою зміною формульного розрахунку, особливо з огляду на підтримку таких змін деякими новопризначеними чиновниками спільно з АМКУ.

"Не виключено, що призначення людини безпосередньо знайомої з роботою роздрібного ринку нафтопродуктів, може обернутися скороченням заробітків трейдерів", - припускає аналітик UPECO Олександр Сиренко, додаючи, що в цілому прихід в апарат Мінпаливенерго професіонала є, безумовно, позитивним сигналом для ринку.

Наскільки успішним стане відновлення перерваного в 2007 р. діалогу команди Андрія Клюєва - Юрія Бойка з нафтотрейдерами стане відомо вже незабаром. Засідання, зважаючи на від'їзд верхівки ПЕК до Москви, планується в кінці цього тижня, хоча попередній розбір польотів за участю представників ключових мережевиків має відбутися вже сьогодні під керівництвом Ігоря Кірюшина.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Опитування
В Контексті Finance.ua