Українські індекси в понеділок зросли на акціях банківського сектора


Український фондовий ринок відкрив тиждень зростанням на підтримці попиту на папери банківського сектора, не дивлячись на негативні світові тенденції. За підсумками дня індекс "Української біржі" виріс на 1,61% - до 2247,72 пункти, індекс "ПФТС" - на 1,73%, до 879,96 пункти.

Як повідомила трейдер інвестиційної компанії "Фенікс Капітал" Ірина Барабанова, не дивлячись на загальне невелике падіння котирувань, індекси фондових майданчиків закрилися в "плюсі" завдяки зростанню паперів банківського сектора. При цьому лідерами зростання стали папери банку "Форум" (+3,93%), Укрсоцбанку (+10,45%) і Райффайзен банку Аваль (+4,82%)

На думку трейдера, всі три банки, за прогнозом аналітиків, мають хороший потенціал зростання, що і забезпечує таку підтримку гравців.

Як прогнозує Барабанова, найближчим часом не варто чекати на ринку особливої активності, оскільки гравці фіксують прибутки від недавнього ралі, яке в даний час підтримується лише в банківському секторі.

"Ринок чекає наступної хвилі позитивних новин і результатів переговорів з офіційною місією МВФ, яка прибуде до Києва 24 березня", - повідомила Барабанова.

При цьому вона зазначила, що на тлі позитивних очікувань від зустрічі з представниками МВФ, існує ризик посилення умов надання чергового траншу.

На "Українській біржі" (УБ) в лідери зростання, окрім акцій банків, вийшли також папери трубних компаній, які протягом всього дня торгувалися на позитивній території: акції Харцизького трубного заводу зросли на 16,25%, трубного Новомоськовського заводу - на 14,69%. Крім того, подорожчали акції "Мостобуду" - на 14,42%.

Скорегувались вниз акції меткомпаній і коксохімів: Ясиновського КХЗ - на 1,28%, "Азовсталі" - на 0,45%, Алчевського меткомбінату - на 0,03%, Єнакіївського метзаводу - на 1,01%.

Негативну динаміку також демонстрували акції шахти "Комсомолець Донбасу" (-2,26%), Укртелекому (-1,04%) і Маріупольського заводу важкого машинобудування (-0,31%).

На ринку котирувань УБ укладено 107 операцій на суму 3,6 млн грн.

Інвестори продовжують цікавитись акціями компаній другого ешелону.

Як зазначив аналітик інвестгрупи "ТАСК" В'ячеслав Іванишин, новина про пропозицію Мінекономіки розблоковувати приватизацію ОПЗ, а також плани міністерства продати в 2010 році держпакети акцій підприємств стратегічних галузей, зокрема, енергетики, фактично не мали істотного впливу на ринок.

Всього на УБ в понеділок було укладено операцій на суму 77,6 млн грн.

На ПФТС укладено операції з акціями на суму 21,3 млн грн. В лідери торгів вийшли акції Північного ГЗК, Ясиновського КХЗ і Полтавського ГЗК.

Як повідомила Барабанова, на західних біржах особливої активності в українських паперах не спостерігалося. Продовжували зростання акції Миронівського хлібопродукту - на 2,05%. За словами трейдера, на Варшавській біржі українські папери торгувалися разнонаправлено: акції "Кернела" втратили 0,99%, тоді як папери "Астарти" зросли на 1,82%. Проте обсяги торгів акціями залишилися на низькому рівні.

Як повідомив трейдер інвесткомпанії "Трійка Діалог Україна" Олександр Ублінських, ціни суверенних єврооблігацій України в понеділок знижувалися на зовнішньому негативному тлі. "Проте агресивного закриття позицій не було видно", - сказав він.

За словами терйдера, інвестори чекають позитивних результатів від взаємодії нового уряду країни і МВФ.

Ублінських також повідомив, що "короткі" Україна-11, відступивши індикативно на 0,25 п.п., залишалися стабільнішими, ніж довші випуски, що втратили від 0,625 до 0,875 п.п. Єврооблігації Нафтогаз України-14, відступивши на 0,8125 п.п., знизили свій спред до суверенної кривої до 125 б.п.

За словами трейдера, на цьому тлі корпоративні єврооблігації Альфабанк Україна-12, Азовсталь-11 і Миронівського хлібопродукту-11 виросли, додавши від 0,125 до 1 п.п.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua