744
Член правління бундесбанку порадив Греції збанкрутіти
Член правління бундесбанку Тіло Саррацин, який здобув широку популярність завдяки своїм різким висловам на адресу мігрантів, виступив з новою провокативною заявою, порадивши Греції, що переживає гостру фінансову кризу, заявити про банкрутство, повідомляє Welt.
В інтерв'ю Salzburger Nachrichten Саррацин заявив, що якщо Греції не вдасться отримати нові позики, вона повинна "зробити те, що робить кожен боржник - заявити про свою неспроможність". При цьому Саррацин, який у свій час обіймав посаду міністра фінансів Берліна, зазначив, що всупереч прогнозам більшості експертів, банкрутство Греції ніяк не позначиться на євро.
"Коли General Motors заявив про банкрутство, долару це ніяк не зашкодило. Чому банкрутство Греції, із зовнішнім боргом в 300 мільярдів євро, має зашкодити євро?" - заявив Саррацин. При цьому банкір додав, що банкрутство, навпаки, може мати навіть позитивний ефект, тому що стане "страхітливим прикладом" для інших країн єврозони.
Тіло Саррацин обмовився, що висловлює лише свою особисту думку, а не позицію бундесбанку. Країни ЄС до цих пір не домовилися про конкретні заходи допомоги Греції. Проте Німеччина, яка є головним донором ЄС, зайняла вельми жорстку позицію. Канцлер Ангела Меркель і міністр фінансів Вольфганг Шойбле виступили з пропозицією розробити механізм із виключення з єврозони країн, які хронічно не справляються з фіскальними правилами європейського валютного союзу. При цьому Німеччина просуває ідею створення "Європейського валютного фонду", своєрідного аналога МВФ, для підтримки стабільності євро.
За матеріалами: Лента.РУ
Поділитися новиною
Також за темою
Найбільшу авіакомпанію Австралії оштрафували на $58,6 млн за незаконні звільнення
В уряді обіцяють підвищити базову пенсію
Китай третій місяць поспіль знижує випуск сталі
Стартап Calo залучив $39 млн для виходу на ринок Великої Британії
Їзда без автокрісла: чи має значення вік дитини
ТОП-5 дизельних авто, які найчастіше ламаються — думка експертів (фото)