Європейські індекси падають в четвер, дешевшають акції сировинних компаній


Європейські фондові індекси падають в четвер на несприятливих даних про інфляцію в КНР, що викликали побоювання, що китайські регулятори незабаром будуть змушені відмовитися від заходів стимулювання економіки, повідомило агентство Bloomberg.

Зведений індекс найбільших підприємств регіону Dow Jones Stoxx 600 опустився під час торгів на 0,6%.

Зростання споживчих цін в Китаї прискорилось в лютому до 2,7% в порівнянні з аналогічним періодом минулого року проти 1,5% в січні, повідомило Національне статистичне бюро. Аналітики в середньому чекали збільшення індексу споживчих цін на 2,5%.

На цьому тлі дешевшають акції сировинних компаній, папери ВНР Billiton впали в ціні на 2,7%, Xstrata - на 3,1%.

Негативним чинником для європейського фондового ринку стали дані по ринку праці США, що показали менш значне, ніж очікувалося, зменшення кількості заявок на виплати з безробіття минулого тижня.

"Дані по ринку праці зараз дуже важливі, і ринок скептично реагує на будь-які показники, які не перевищують чекань, - зазначає керівник LLB Asset Management Герольд Кюхне. - Кількість тих, хто продовжує отримувати виплати з безробіття в США, була більшою, ніж очікувалося, і це розчаровує".

Кількість американців, які продовжують отримувати виплати з безробіття, збільшилася за тиждень, що завершився 28 лютого, на 37 тис. - до 4,56 млн осіб, тоді як експерти прогнозували зниження до 4,5 млн.

Кількість нових заявок на виплати з безробіття знизилась минулого тижня на 6 тис. - до 462 тис., аналітики чекали скорочення числа звернень до 460 тис.

Акції Lagardere, найбільшого видавничого будинку Франції, подешевшали в ході торгів на 6,5%. Скоректований чистий прибуток компанії без врахування частки в EADS за підсумками минулого року впав на 9,5% - до 324 млн євро, не виправдавши середній прогноз ринку в 374 млн євро.

Вартість паперів Volkswagen підскочила на 5,2% завдяки чому підіндекс Stoxx 600, в розрахунок якого входять акції виробників автомобілів, демонструє максимальний підйом серед 19 галузевих груп індикатора.

Продажі автомобілів 7 брендів, що належать Volkswagen, а також мікроавтобусів, що випускаються компанією, збільшилися в перші два місяці цього року на 27%. Автовиробник також оголосив про намір залучити в квітні 5 млрд євро за рахунок розміщення конвертованих облігацій.

Акції Pirelli & C., одного з найбільших в Європі виробників автомобільних шин, подорожчали на 1,3% завдяки поліпшенню рекомендацій для паперів компанії аналітиками Mediobanca до "вище за ринок" з "нейтрально".

Індекс найбільших підприємств Європи Dow Jones Euro Stoxx 50 до 19:20 мск в четвер впав на 14,17 пункти (0,49%) - до 2895,23 пунктів.

Британський FTSE 100 опустився на 28,91 пункти (0,51%) - до 5611,66 пунктів.

Французький індекс CAC 40 зменшився на 15,39 пунктів (0,39%), склавши 3928,16 пункту.

Німецький DAX втратив 6,99 пункти (0,12%), склавши 5929,73 пункти.

16 з 18 основних фондових індексів країн Західної Європи падають в четвер.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua