Уряд виділив 175 млн грн. на боротьбу з повенями в Україні


Уряд виділив 175 млн грн. на боротьбу з повенями в Україні

Уряд України виділив 175 млн грн. для боротьби з можливими повенями у весняний період в країні.

"Сьогодні уряд прийняв два рішення щодо боротьби з можливими паводками і повенями в Україні. Зокрема, ми створили урядову комісію, яку очолив перший віце-прем'єр Олександр Турчинов і до якої увійшли всі міністри відповідних міністерств, які безпосередньо братимуть участь в ліквідації наслідків повені. І друге - стосовно фінансування заходів щодо даної теми", - сказав міністр з питань надзвичайних ситуацій Володимир Шандра на брифінгу в середу, уточнивши, що дане фінансування передбачає 175 млн грн. з резервного фонду країни.

Також В.Шандра повідомив, що за уточненими даними Гідрометцентру, в Україні очікуються весняні повені і паводки "на рівні середньому або вищому від середнього".

"За тими даними, що ми маємо, нас чекає ситуація, схожа з ситуацією, яка відбувалася в 1979 році, після того таких повеней в Україні не було", - відзначив він.

Міністр пояснив, що в Києві очікується рівень води "720-800 міліметрів за балтійською шкалою".

В свою чергу, міністр з питань житлово-комунального господарства Олексій Кучеренко підкреслив, що главам місцевих рад необхідно звернути особливу увагу на те, що під загрозою перебувають об'єкти постачань питної води.

За словами міністра, для перешкоди виникненню загрози зараження води з виділених коштів урядом будуть куплені спеціальні реагенти, знезаражувальні засоби для очищення питної води.

Крім того, міністр попросив звернути увагу на забезпечення безперебійної роботи систем зливної каналізації по всій країні. Він підкреслив, що незадовільним є стан систем каналізації навіть у столиці.

"Що ми можемо говорити про всю країну, якщо навіть в столиці, в Києві у нас така ситуація? Нам цю проблему потрібно вирішувати терміново", - заявив міністр.

Крім того, О.Кучеренко підкреслив необхідність контролю і відновлення технічного стану гідротехнічних споруд і мереж водовідводу, в першу чергу, на полігонах твердих побутових відходів і на кладовищах з тим, щоб талі поверхневі води не потрапляли в питну воду.

В свою чергу, глава державного комітету з водного господарства Василь Сташук підкреслив, що за даними комітету, рівень води перевищує норму в Дніпрі в 1,5 разу, в Прип’яті - в два рази, в Десні - в 2,3 разу.

При цьому він повідомив, що велика частина води, яка приходить до України навесні, приходитиме з території Білорусі та Росії.

"Нам необхідно пропустити через каскади Дніпровських водосховищ чималий об'єм (води - ред.). Для цього ми плануємо практично спустошити водосховища", - пояснив В.Сташук.

В свою чергу, В.Шандра підкреслив, що як заходи боротьби з можливими повенями будуть створені дренажні системи - Дніпровські і Дністровські каскади, зокрема, Дніпровський каскад передбачатиме місткість до 16 куб. км. об'єму води.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Також з цієї теми: Казна та Політика
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua