S&P прогнозує збереження рейтингів банків України, Росії і Казахстану на низькому рівні в 2010 році


S&P прогнозує збереження рейтингів банків України, Росії і Казахстану на низькому рівні в 2010 році

Міжнародне рейтингове агентство Standard&Poor's прогнозує збереження рейтингів банків України, Росії і Казахстану на низькому рівні в 2010 році. Про це йдеться в повідомленні S&P.

На думку рейтингової служби Standard&Poor's, світова фінансова криза завдала серйозного збитку багатьом країнам з економікою, що розвивається, включаючи Казахстан, Росію і Україну.

"З нашої точки зору, вона призвела до погіршення кредитоспроможності більшості банків регіону і позначилася на негативних рейтингових діях щодо них. У останні два роки серйозною проблемою для банківських секторів Казахстану, Росії і України стала низка факторів, включаючи девальвацію національних валют, масовий відтік депозитів і відносно високі рівні кредитів, що не обслуговуються", - сказано в повідомленні.

Крім того, згідно з повідомленням, в Казахстані й Україні були дефолти, націоналізація і реструктуризація боргів проблемних банків, і ці процеси негативно впливатимуть на банківські системи трьох країн в 2010 році.

"Ми вважаємо, що в 2010 рейтингів банків Казахстану, Росії і України залишаться на низькому рівні. Ми також вважаємо, що банки, як і раніше, відчуватимуть проблеми, пов'язані з якістю активів, бо затримка у відновленні економік цих країн обернеться для позичальників додатковими труднощами з обслуговуванням боргу протягом року", - підкреслює агентство.

Зараз прогнози S&P щодо рейтингів багатьох банків у регіоні залишаються негативними, проте гірший період рецесії в Росії і Казахстані вже минув, тому з відновленням економіки очікується, що прогнози по рейтингах поступово мінятимуться на стабільні протягом 2010 року.

В період з вересня 2008 по лютий 2010 рейтинги українських банків в більшості були знижені на три рівні до ССС+ з негативним прогнозом.

Рейтинги інвестиційної категорії в банків зараз зберігаються лише в російських і казахстанських організацій, пов'язаних з державою, а також російських банків із стовідсотковою іноземною участю.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Українські Новини", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua