Банкір: НБУ може знизити облікову ставку до 6%


Банкір: НБУ може знизити облікову ставку до 6%

Національний банк України (НБУ) готовий знизити облікову ставку до 6,00% з 10,25%, повідомив правлінню банку "Фінанси і Кредит" (Київ) Володимир Хливнюк.

"Наскільки я розумію, центробанк готовий знизити облікову ставку до 6% річних. Якщо НБУ опустить ставку до 6%, знижуватимуться ставки за депозитами, і цей об'єктивний процес протягом 2010 року триватиме. За моїми прогнозами, депозитні ставки в гривні мають опуститися до рівня 14-15% річних. Ставки ж за валютними вкладами істотно знижуватися не будуть", - сказав він в інтерв'ю газеті "Экономические известия" із посиланням на підсумки обговорення процентної політики під час нарад банкірів з Нацбанком.

Своє очікування динаміки облікової ставки банкір підтвердив агентству "Інтерфакс-Україна".

"Ймовірність велика (зниження облікової ставки - ІФ), це вимога економіки. Це дозволить оживити промисловість", - сказав В.Хливнюк.

Разом з тим директор департаменту зовнішньоекономічних зв'язків НБУ Сергій Круглик повідомив агентству "Інтерфакс-Україна", що на сьогоднішній день питання про зниження облікової ставки до 6% не стоїть, хоча питання її оптимального значення обговорюється.

Як повідомлялося, НБУ утримує рівень облікової ставки і "робочих" ставок рефінансування на незмінному рівні з 12 серпня 2009 року: облікова ставка НБУ зберігається на рівні 10,25%, ставка за бланковими кредитами "овернайт" - 17% і ставка за кредитами "овернайт" під забезпечення - 15,5%.

Інфляція в Україні в 2009 році сповільнилася до 12,3% з 22,3% роком раніше. Уряд прогнозує в 2010 році подальше її сповільнення - до 9,7%.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
Все, що ми знаємо про:НБУ
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua