ЄБРР збільшив чистий збиток в 2009 р. на 24% - до 746 млн євро


ЄБРР збільшив чистий збиток в 2009 р. на 24% - до 746 млн євро

Європейський банк реконструкції і розвитку (ЄБРР) в 2009 році збільшив чистий збиток на 23,9% - до 746 млн євро в порівнянні з 602 млн євро чистого збитку за 2008 рік. Як сказано в повідомленні банку, отриманий за 2009 рік чистий збиток в першу чергу пов'язаний зі збільшенням резервів на можливі втрати по позиках і переоцінкою вартості цінних паперів, що належать ЄБРР. Банк відзначає, що, хоча і спостерігалося відновлення вартості цінних паперів, що торгуються, проте воно було перекрите втратами від переоцінки цінних паперів, що не торгуються.

Віце-президент ЄБРР з фінансів Манфред Шеперс на прес-конференції в Лондоні повідомив, що в даний час резерви ЕРРР складають 11,5% від всіх операційних активів. В той же час М.Шеперс відзначив, що обсяг "неповернень" по кредитах в 2009 році склав 2,3% від всіх виданих кредитів, що "набагато нижче, ніж в комерційних банків, і менше, ніж після фінансової кризи в Росії в 1998 році, коли цей показник зріс до 10%".

ЄБРР відзначає, що в даний час банк досить капіталізований. При цьому він не відкидає, що надалі з врахуванням нових інвестицій перед акціонерами банку буде поставлено питання додаткового збільшення капіталу.

М.Шеперс повідомив, що капітал ЄБРР за підсумками 2009 року склав 26,3 млрд євро. Віце-президент ЄБРР висловив надію на те, що рада директорів банку на щорічних зборах в Загребі в середині травня 2010 року схвалить пропоноване збільшення капіталу банку на 10 млрд євро.

ЄБРР планує в 2010 році трохи збільшити обсяг інвестицій в порівнянні з рівнем вкладень банку в 2009 році. З врахуванням можливого збільшення капіталу ЄБРР зможе продовжити інвестувати приблизно в тому ж обсязі в подальші п'ять років, наголошується в повідомленні. При цьому з початку своєї діяльності в 1991 році ЄБРР інвестував 47 млрд євро власних коштів і близько 150 млрд євро спільно з партнерами і співінвесторами.

Банк в 2009 році збільшив обсяг інвестицій до Східної Європи на 55% - до 7,9 млрд євро. За словами М.Шеперса, всього було профінансовано 311 проектів в 29 країнах. В основному була надана підтримка фінансовому сектору. При цьому значний обсяг інвестицій був наданий в такому регіоні, як Західні Балкани, де фінансування банку збільшилося на 36% - до більш ніж 700 млн євро.

ЄБРР в 2009 році також інвестував в економіки Кавказу і Центральної Азії, що розвиваються, понад 500 млн євро.

Крім того, Росія залишається найбільшим позичальником банку. За підсумками 2009 року на неї припало 31% всіх виданих кредитів, або 2,4 млрд євро.

Банк планує в 2010 році продовжити підтримувати країни Східної Європи. "Глобальна економічна криза продовжуватиме впливати на цей регіон. Відновлення буде повільним, воно варіюватиметься залежно від регіону і потоку приватних інвестицій, але все ще залишатися дефіцитним", - наводяться в повідомленні ЄБРР слова М.Шеперса.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua