Секретаріат Ющенка пропонує випуск ПДВ-облігацій і підвищення збору на мобільний зв'язок


Секретаріат Ющенка пропонує випуск ПДВ-облігацій і підвищення збору на мобільний зв'язок

Проблему високого дефіциту державного бюджету України в 2010 році можна частково полегшити за рахунок оформлення заборгованості з податку на додану вартість (ПДВ) державними цінними паперами і підвищення з 7,5% до 10% ставки збору на обов'язкове державне пенсійне страхування при наданні послуг мобільного зв'язку, вважають в Секретаріаті президента Віктора Ющенка.

Згідно з аналітичною запискою, розміщеною на сайті глави держави, разом з активізацією роботи зі скорочення податкового боргу і поліпшенням адміністрування податків це може збільшити прибуткову частину держбюджету-2010 на 11 млрд грн.

Згідно з розрахунками секретаріату, без вжиття цих заходів і збереження поточних умов доходи загального фонду держбюджету-2010 складуть 191 млрд грн., тоді як видатки - майже 274 млрд грн. В останній цифрі враховано збільшення виплат на 32,8 млрд грн. на виконання прийнятого в кінці минулого року закону про підвищення соціальних стандартів, а також покриття з бюджету дефіциту Пенсійного фонду, що оцінюється в 18,2 млрд грн.

"Дисбаланс ресурсів лише по загальному фонду складає близько 83 млрд грн., а з врахуванням необхідності забезпечення функціонування в кризових умовах Стабілізаційного фонду - в цілому по державному бюджету 99 млрд грн. або майже 10% ВВП", - відзначають в секретаріаті глави держави.

На думку його експертів, у витратній частині держбюджету-2010 існують ресурси для економії, зокрема, за рахунок зниження надбавок, доплат і премій бюджетним працівникам (9,4 млрд грн.), скорочення витрат на проведення офіційних і культурно-масових заходів, утримання бюджетних установ - всього на 36 млрд грн.

"Одночасно зі збільшенням прибуткової частини це дозволить скоротити дефіцит загального фонду держбюджету-2010 до 36 млрд грн. Враховуючи дефіцит спеціального фонду, викликаний необхідністю формування Стабілізаційного фонду, дефіцит держбюджету складе 5% ВВП", - сказано в пояснювальній записці.

Секретаріат нагадує, що в 2009 році доходи загального фонду держбюджету склали 172,2 млрд грн., всього бюджету - 225,3 млрд грн. Дефіцит загального фонду держбюджету склав 16,1 млрд грн., а з врахуванням отриманих від МВФ у вигляді спеціальних прав запозичення коштів - 31,8 млрд грн. Окрім того, ще на 44 млрд грн. були випущені держоблігації для поповнення статутних капіталів держбанків і "Нафтогазу України", тому загалом у відомстві глави держави дефіцит держбюджету-2009 оцінюють в 79,6 млрд грн.

Відповідно до аналітичної записки, обсяг невідшкодованого ПДВ на початок 2010 року досяг 21,84 млрд грн. в порівнянні з 12,79 млрд грн. на початок 2009 року і 8,59 млрд грн. - на початок 2008 року.

Крім того, в минулому році на 3,69 млрд грн. - до 12,68 млрд грн. зросла сума сплачених наперед податків.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua