У 2009 році бюджетний дефіцит Німеччини перевищив критерії ЄС


У 2009 році бюджетний дефіцит Німеччини перевищив критерії ЄС

В Німеччині в 2009 році державна заборгованість перевищила межу, встановлену європейським пактом стабільності. Як повідомляє агентство dpa, дефіцит федерального уряду, земель і громад склав 79,3 мільярда євро або 3,3 відсотка від обсягу валового внутрішнього продукту (ВВП). Вперше з 2005 року перевищені норми Маастрихтської угоди, згідно з якою бюджетний дефіцит не повинен перевищувати 3 відсотків ВВП.

Агентство DAPD наводить дані Федерального статистичного відомства, згідно з якими в четвертому кварталі минулого року відносно сприятлива ситуація складалася лише в експортних галузях. В результаті процесу пожвавлення економічної кон'юнктури вивезення продукції за кордон збільшилося на 3 відсотки. В той же час імпорт скоротився на 1,8 відсотка. Після завершення державної програми виплат премій за утилізацію старих автомобілів при покупці нових знизилася купівельна активність (мінус 1 відсоток). Державні закупівлі також скоротилися на 0,6 відсотка.

У порівнянні з іншими країнами-членами Європейського Союзу Німеччина виглядає не так вже погано, помічає агентство Reuters. У Греції дефіцит держбюджету в 2009 році склав 12,7 відсотка. За нею йдуть Ірландія та Іспанія з дефіцитом, що перевищує 10 відсотків від обсягу ВВП. Занепокоєння, викликане гострою кризою в Греції, призвело до того, що довіра до загальноєвропейської валюти на світових фінансових ринках істотно знизилася.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua