Європейські фондові індекси впали у вівторок 2-й день поспіль на слабкій статистиці з ФРН
— Фондовий ринок
134
Європейські фондові індекси завершили торги у вівторок зниженням на 0,7-1,7%, опустившись за підсумками другої сесії поспіль, після появи повідомлення про зниження ділової довіри до економіки Німеччини в лютому, повідомило агентство Bloomberg.
Зведений індекс регіону Dow Jones Stoxx 600 опустився за підсумками торгів у вівторок на 1,2% - це найбільш значне зниження за останні два тижні.
В п'ятницю європейські індекси продовжили ралі, що спостерігалося весь тиждень. Сильний прогноз зростання продажів Nestle нівелював побоювання, викликані несподіваним підвищенням дисконтної ставки Федеральної резервної системи США в четвер після закриття ринків. Шістнадцять з 18 індексів країн Західної Європи зросли за підсумками торгів у п'ятницю.
В понеділок на більшості ринків Європи спостерігалося помірне зниження. Падіння основних індексів склало 0,1-0,6%. Вниз індекси тягнули акції фармацевтичного сектора, пише видання MarketWatch.
Зведений індекс регіону Dow Jones Stoxx 600 впав на 0,3%. За підсумками минулого тижня індикатор зріс на 3,9% - це найбільш помітне тижневе підвищення за сім місяців.
Папери GlaxoSmithKline опустилися в ціні на 2,6%, тоді як акції Roche Holdings подешевшали на 1,4%. Експерти і покупці висловлюють сумніви в ефективності лікарських препаратів, що виробляються компаніями.
Ринкова вартість авіакомпаній Lufthansa Group і British Airways скоротилася на 1,7% і 1,6%. Інвестори стурбовані можливими збитками компаній від підготовлюваних профспілкових акцій протесту.
Одинадцять з вісімнадцяти індексів регіону завершили торги в понеділок зниженням. Винятком став грецький ASE, що збільшився на 1,5% і продемонстрував, таким чином, найбільший приріст серед індикаторів країн регіону. Глава Центрального банку Греції Георгіос Провопулос заявив про свою впевненість у тому, що уряд в змозі впоратися з амбітною програмою скорочення дефіциту бюджету.
У вівторок падіння на більшості ринків Західної Європи продовжилося після виходу даних, що свідчать про зниження довіри бізнесменів до економіки Німеччини.
Як повідомило агентство Bloomberg, індекс довіри німецьких підприємців до економіки країни, розрахований дослідницьким інститутом Ifo, в лютому впав до 95,2 пункту в порівнянні з 95,8 пункту місяцем раніше. Аналітики чекали збільшення до 96,1 пункту. Негативно на настрої ділових кіл в Німеччині в поточному місяці вплинуло зниження темпів приросту ВВП в останньому кварталі минулого року, вважають економісти. Крім того, найхолодніша за останні 14 років зима перешкоджає нормальному функціонуванню багатьох галузей економіки в поточному кварталі.
Крім того, стало відомо, що споживчі витрати у Франції в січні скоротилися на 2,7% в порівнянні з попереднім місяцем, перевищивши прогноз більш ніж удвічі, свідчать дані французького національного статистичного управління Insee.
Аналітики чекали зниження показника всього на 1,1%. Ці дані знов змусили інвесторів задуматися про перспективи відновлення світової економіки.
"Ніхто точно не знає, чи справжнім є це відновлення, - відзначає аналітик Daiwa Asset Management в Лондоні Грегор Сміт. - Все ще не ясно, як ситуація складеться цього року. Чи буде підтримка економіки згорнута і як це позначиться на відновленні?"
Зниження Dow Jones Stoxx 600 з максимуму цього року, зафіксованого 19 січня, склало 5,2%. Всі 18 основних ринків країн Західної Європи, за винятком Люксембурга, впали за підсумками торгів у вівторок. Грецький індекс ASE впав на 1,8%, перервавши чотириденне ралі, після того, як аналітики Fitch Ratings понизили рейтинги чотирьох найбільших банків країни.
Акції Raiffeisen International впали на 12% - це найбільш помітне зниження з березня. Банк, що працює в 17 країнах колишнього соцтабору, повідомив про можливе злиття зі своїм материнським банком Raiffeisen Zentralbank Oesterreich.
Папери німецьких Commerzbank впали в ціні на 6,5%. Банк повідомив про чистий збиток за підсумками минулого кварталу у розмірі 1,86 млрд євро, тоді як аналітики чекали, що збитки не перевищать 1,26 млрд.
Ринкова вартість гірничодобувних Xstrata, Rio Tinto і Anglo American скоротилася на 3,4%, 2,6% і 2,7% відповідно після падіння цін на кольорові метали в процесі торгів в Лондоні.
Котирування акцій Merck просіли на 10%. Німецький виробник фармацевтичної продукції повідомив, що прибуток компанії зросте за підсумками поточного року менше, ніж чекали аналітики, і запропонував знизити дивіденди на 33%.
Цінні папери Heineken подорожчали на 3,1%. Пивоварна компанія повідомила, що її прибуток без врахування амортизаційних і разових виплат за підсумками 2009 року зріс до 1,06 млрд в порівнянні з чеканнями аналітиків, що прогнозували показник на рівні 1,02 млрд.
Акції Carlsberg підскочили на 7,7%. Рентабельність компанії зросла торік до 15,8% з 13,8% в 2008 році, в Carlsberg також чекають зростання показника в найближчі 3-5 років до 20%.
За матеріалами: Інтерфакс-Україна
Поділитися новиною
