Автоконцерн General Motors завершив операцію з продажу Saab


Автоконцерн General Motors завершив операцію з продажу Saab

Американський автоконцерн General Motors (GM) завершив операцію з продажу шведського автовиробника Saab нідерландському виробникові суперкарів компанії Spyker Cars NV, повідомляє Reuters.

"Майбутнє Saab тепер повністю визначене, воно в надійних руках. Ми зосередимо наші зусилля на тому, аби в найкоротші терміни зробити Saab прибутковою компанією" - заявив глава Spyker Віктор Мюллер, коментуючи завершення операції.

Мюллер також підтвердив заяви Spyker про те, що компанія розраховує повернути придбаний Saab до прибутковості до 2012р. Для цього потрібно буде інвестувати в Saab близько 1 млрд дол., з яких частину коштів надасть колишній власник марки, - General Motors.

Нагадаємо, за умовами операції, сума покупки Saab склала 74 млн дол. готівкою. Крім того, голландська компанія викупила акції Saab на суму 326 млн дол. Також однією з умов операції стала згода Європейського інвестиційного банку (EIB) виділити Saab кредит у розмірі 400 млн євро під держгарантії шведського уряду.

Про продаж Saab нідерландському виробникові суперкарів GM офіційно оголосив в січні ц.р.

Saab був створений як підрозділ шведської авіабудівної Svenska Aeroplan AB в 1937р. Після Другої світової війни завод перейшов на випуск автомобільної продукції. GM став повноправним його власником в 2000р. Зіткнувшись з нинішньою фінансовою кризою, GM почав процес позбавлення від своїх збиткових підрозділів, одним з яких був Saab. Покупця на відомий шведський бренд шукали з січня 2009р., проте пошуки закінчилися безрезультатно, якщо не рахувати продажу деяких технологій Saab китайській Beijing Automotive Industry Holdings Co. Ltd. (BAIC). У 2008р. Saab показав збитки 3 млрд шведських крон (410 млн дол.), компанія не виходила на прибуток з 2001р.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua