Український ринок акцій в середу продемонстрував слабку різноспрямовану динаміку — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Український ринок акцій в середу продемонстрував слабку різноспрямовану динаміку

Фондовий ринок
97
Українські фондові індекси в середу показали незначну змішану динаміку на неоднозначних внутрішніх чеканнях, проігнорувавши при цьому зовнішній позитив: індекс "Української біржі" впав на 0,46% - до 1666,01 пункту, в той же час індекс ПФТС додав 0,34% - до 640,08 пункту.
Як повідомив агентству "Інтерфакс-Україна" аналітик інвестгрупи "ТАСК" Вадим Ємець, різноспрямована динаміка на українських фондових майданчиках спостерігалася на тлі помірної позитивної динаміки на європейських і російських фондових майданчиках, негативної динаміки ф'ючерсів на фондові індекси США.
В свою чергу, трейдер інвесткомпанії "Фенікс Капітал" Ірина Барабанова додала, що негативу учасникам ринку також додали вісті з американських фондових майданчиків, що відкрилися зниженням на незадовільних статистичних даних про зростання негативного сальдо торгівельного балансу США в грудні-2009 на 10,4% в порівнянні з переглянутим значенням за листопад. При цьому аналітики чекали значення цього показника на рівні $35,7 млрд, тоді як реальне значення склало $40,2 млрд.
Ємець підкреслив, що в середу увага інвесторів у всьому світі була зосереджена на розв’язанні ситуації з можливим наданням фінансової допомоги Греції, а також на заяві глави ФРС Бена Бернанке щодо програми заходів з посилювання кредитно-грошової політики.
Як відзначив аналітик інвесткомпанії "Аструм Інвестмент Менеджмент" Денис Бєлов, ціни українських акцій не змогли врахувати розпродажу на світових ринках, які почалися за 5-10 хвилин до закриття торгів у Києві. "Несподівані коментарі Бена Бернанке про те, що ФРС може підняти ставку по федеральних фондах в найближчому майбутньому, злякали ринки: американські індекси в середньому знизилися на 0,7% при відкритті", - сказав він.
Як відзначив Ємець, стримуючий вплив на українські майданчики в середу також надали слабкі чекання стосовно виробничих показників компаній металургійного сектора в березні цього року, а також побоювання, що меморандум між металургами і Кабміном може бути не продовжений.
Крім того, нервозність на український ринок привносить невизначеність щодо підсумків другого туру виборів через можливі судові розгляди, додав аналітик.
На "Українській біржі" в середу переважали продажі. При цьому найбільшу ліквідність продемонстрували акції металургійних компаній: Єнакіївського металургійного заводу (+ 0,33 %), "Азовсталі" (-0,29%), Алчевського металургійного комбінату (-0,47%).
Із паперів, що найактивніше торгувалися цього дня, найбільше падіння показали акції банку "Форум" - на 3,65%, Крюковського вагонобудівного заводу - на 3,45%, "Центренерго" - на 1,16%.
Із "блакитних фішок" найбільше подорожчали акції Райффайзен банку Аваль - на 1,6%.
Серед менш ліквідних паперів лідером зростання стали акції Луганського тепловоза, що додали в ціні 14,29% на тлі повідомлення про виставляння ФДМ пакету акцій компанії на приватизацію вже в березні цього року.
Крім того, як відзначив Ємець, хороші фінрезультати "Дніпроенерго" в четвертому кварталі 2009 року підтримали його котирування, внаслідок чого акції подорожчали на 2,96%.
На "Українській біржі" в середу укладені угоди на суму 27,3 млн грн.
На ПФТС цього дня лідерами за обсягом торгів стали акції "Мотор Січі" - операції на 2,3 млн грн., Алчевського металургійного комбінату - на 1,5 млн грн., "Азовсталі" - на 1,3 млн грн.
На ПФТС цього дня з акціями укладені угоди на 12 млн грн.
Як повідомила Барабанова, на іноземних біржах в середу акції Kernel відкрилися падінням на 1,7%, проте до кінця дня закрилися зростанням на 2,2%. Крім того, подорожчали акції "Астарти" - на 2%. За даними трейдера, невеликі обсяги пройшли по паперах Миронівського хлібопродукту, які зросли на 0,88%.
Разом з тим папери нафтогазового сектора показували різноспрямовану динаміку: акції Cadogan Petroleum і JKX в середу трохи подешевшали, тоді як акції Regal Petroleum на невеликих обсягах піднялися на 1,94%.
Крім того, спостерігався інтерес інвесторів до акцій девелопера "XXI вік", в той же час з акціями "ТММ" не пройшло жодної операції.
За матеріалами:
Інтерфакс-Україна
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас