Рубіні: Євросоюзу та МВФ прийдеться рятувати Грецію від дефолту


Рубіні: Євросоюзу та МВФ прийдеться рятувати Грецію від дефолту

Відомий економіст Нуріель Рубіні передбачає, що Євросоюз і Міжнародний валютний фонд запропонують уряду Греції фінансову допомогу, аби країна уникнула дефолту.

Про це він заявив сьогодні в інтерв'ю Bloomberg Television. "Я вважаю, що через якийсь час фінансова підтримка знадобиться, - сказав Рубіні, - або безпосередньо від ЄС, ЄЦБ, або, як мені здається правильнішим, від МВФ - Греція повинна звернутися в МВФ за підтримкою".

Греції, продовжив Рубіні, в першу чергу, слід розробити реалістичний фінансовий план, рішуче урізавши всі підконтрольні уряду витрати, а не займатися підвищенням податків і посиленням їх адміністрування. "Якщо не приймати важких, але необхідних заходів, Євросоюз постане перед лицем древньої і неприємної істини: жоден валютний союз не виживав, якщо не ставав також союзом податковим і політичним", - заявив Рубіні.

Занепокоєння з приводу стійкості фінансової системи єврозони висловлює все більша кількість високопоставлених європейських чиновників. Так, в четвер член ради керівників Європейського центрального банку Гертруда Тумпель-Гугерель заявила, що уряди країн-учасниць валютного союзу повинні знизити дефіцити бюджетів і провести їх консолідацію. Інакше, вважає вона, рівень боргів урядів в єврозоні збільшиться до 100% відносно ВВП, що підірве довіру до сектора держфінансів.

Міністр економіки Німеччини Райнер Брюдерле також висловив заклопотаність ситуацією у фінансовому секторі єврозони. На його думку, плачевна ситуація з секторі державних фінансів в окремих країнах єврозони становить загрозу для всього валютного союзу.

Попри те, що основна увага інвесторів зараз прикута до Греції, проблеми можуть виникнути і в іншій країні єврозони - Португалії, дефіцит бюджету якої торік склав 9,3% ВВП, що перевищило очікування Єврокомісії, котра прогнозувала даний показник на рівні 8%. Уряд країни заявив про намір знизити даний показник до 8,3% в 2010 році.

Сьогодні Єврокомісія затвердила національну програму оздоровлення бюджету Греції. Шляхом скорочення витрат бюджетний дефіцит Греції має бути до кінця 2012 р. скорочений з нинішніх 12,7% ВВП до 3%, як того вимагає базовий документ зони євро - Пакт стабільності і зростання. Ситуація в Греції обговорюватиметься на позачерговому економічному саміті ЄС, який відбудеться 11 лютого в Брюсселі.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua