Росія починає розвивати економіку Абхазії за рахунок свого бюджету: за три роки буде виділено 10 млрд рублів


Росія починає розвивати економіку Абхазії за рахунок свого бюджету: за три роки буде виділено 10 млрд рублів

Росія протягом трьох років виділить зі свого бюджету понад 10 млрд рублів у допомогу розвитку економіки Абхазії. У 2010 році її розмір складе 1,9 млрд рублів, заявив посол РФ в цій республіці Семен Григор’єв.

Кошти виділятимуться відповідно до Угоди про надання допомоги Республіці Абхазії в соціально-економічному розвитку, підписаної в серпні минулого року під час робочого візиту російського прем'єра Володимира Путіна.

"Безоплатна російська допомога, зрозуміло, зможе підтримати економіку і соціальну сферу Абхазії, проте реальний поштовх їх розвитку має дати прихід в країну серйозних російських інвестицій, перш за все від великого і середнього бізнесу", - цитує посла ІТАР-ТАРС.

За його словами, цьому має сприяти також підписана торік Угода про заохочення і взаємний захист інвестицій, що "створює правові основи і гарантії для приходу до Абхазії російського бізнесу".

В нинішньому році, за інформацією Григор’єва, почнеться реалізація угод, підписаних урядом Абхазії і "Роснафтою". Дипломат переконаний, що "технології і ноу-хау, які є в розпорядженні цього третього в світі нафтогазового гіганта, реально сприятимуть підйому абхазької економіки".

Згадуючи про співпрацю Абхазії та Росії в гуманітарній сфері, Григор’єв відзначив, що зв'язки в цій області "є традиційними і засновані на загальній історії, єдиному культурному просторі, багатій духовній спадщині двох народів".

За словами посла, залишатиметься "пріоритетним співпраця в області освіти і підготовки національних кадрів для Абхазії".

"Триватиме виділення бюджетних місць для студентів з Абхазії у вузах Російської Федерації, реалізовуватимуться російські освітні програми в республіці, можливе відкриття філій російських вузів в Абхазії. Будемо всіляко підтримувати культурні, наукові, спортивні обміни", - сказав він.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua