ЄС дав Греції та Болгарії 45 млн євро для об'єднання газотранспортних систем


ЄС дав Греції та Болгарії 45 млн євро для об'єднання газотранспортних систем

Греція і Болгарія забезпечили фінансування Євросоюзу в розмірі €45 млн для об'єднання своїх газотранспортних систем, повідомили грецькі ЗМІ із посиланням на заступника міністра енергетики Греції Янніса Маніатіса. Гілка газопроводу піде з Болгарії на грецьку територію і буде приєднана до газопроводу, що будується, Туреччина - Греція - Італія (TGI), повідомив Маніатіс з Софії, де він провів переговори з міністром економіки, енергетики і туризму Болгарії Трайчо Трайковим.

На початку лютого почнуться консультації щодо будівництва газопроводу, додав грецький заступник міністра. Греція і Болгарія домовилися об'єднати газотранспортні системи після газової кризи в січні 2009 року.

Болгарія постраждала від газової суперечки між Росією і Україною, коли "Газпром" перекрив Києву газ за несплату, а українська сторона, за заявою російських газівників, почала несанкціонований відбір призначеної для Європи транзитної сировини. Нова гілка газопроводу, за планами Афін і Софії, допоможе двом країнам ділитися один з одним надлишками газу і підтримувати один одного в разі форс-мажорних обставин.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua