1054
Давос: Центри глобальної могутності змістилися
На форумі в Давосі відчувається: центри глобальної могутності змістилися, відзначають кореспонденти The New York Times Кетрін Беннхолд і Елісон Смейл. Влада перейшла від "великої вісімки" до "двадцятки", до якої входять найбільші розвинені країни.
"Визнання G20 глобальним органом частково вирішує проблему легітимності, але оголює більш хитромудре завдання: як добитися консенсусу у великій групі крупних гравців, якщо їхні пріоритети й інтереси несхожі?" - пише газета. Гарвардський професор Грехем Еллісон висунув принцип "латералізм багатьох": якщо численна група країн приходить до єдиної думки, хай здійснює реформи, не чекаючи копух.
На форумі також прозвучала пропозиція розширити повноваження G20 у сфері міжнародної безпеки разом з регулюванням фінансової діяльності, оскільки в Раді Безпеки ООН буває складно домовитися. "G20 передбачає систему глобального управління XXI століття", - заявив, виступаючи в Давосі, президент Саркозі.
За матеріалами: Фінмаркет
Поділитися новиною
Також за темою
За перший квартал мережі АЗС збільшили сплату податків до 3,7 млрд грн
Хто має право не сплачувати податок на прибуток (вимоги)
Практичні поради колекціонерам та інвесторам монет
Топ-області з найбільшою кількістю вакансій із проживанням
Електрокар чи автомобіль з ГБО: що вигідніше
Літні подорожі під загрозою: у ЄС стрімко закінчується авіапальне
