Україна збільшить імпорт газу з Росії через морози


Україна збільшить імпорт газу з Росії через морози

Україна в січні 2010 року в зв'язку з рекордними морозами імпортує значно більше газу з Росії, ніж планувалося раніше, сказало джерело в українському уряді. За його словами, об'єм імпорту складе близько 2,3 мільярдів кубічних метрів проти раніше очікуваних 1,6-1,7 мільярда.

Джерело не назвало суму платежу за імпорт газу цього місяця, проте враховуючи вартість газу в першому кварталі 2010 року $305,6 за тисячу кубометрів, Україна може заплатити в січні вже $700 мільйонів.

В середині січня в.о. глави мінфіну Ігор Уманський сказав, що сума платежу в січні може знизитися до $530-550 мільйонів з $890 мільйонів у грудні у зв'язку з падінням об'ємів імпорту.

Відповідно до десятирічного контракту між "Нафтогазом" і російським "Газпромом", ціна на газ для України визначається кожного кварталу за спеціальною формулою, що враховує світові ціни на нафтову сировину.

В кінці 2009 року "Нафтогаз" і "Газпром" домовилися, що в 2010 році Київ імпортує з Росії 33,75 мільярда кубометрів газу проти 33,51 мільярдів у 2009.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua