Польща домовилась із Росією про знижки на газ


Польща домовилась із Росією про знижки на газ

Польська PGNiG і російський "Газпром" вчора в Москві під час переговорів врегулювали головне спірне питання, яке заважало затвердити новий польсько-російський газовий договір.

Як повідомляє кореспондент УНІАН, за даними видання Rzeczpospolita, сторони домовилися, що поляки отримають знижку на російський газ в обмін на списання щонайменше 80 млн. дол. США боргу з російського боку за транзит газу польською територією з 2006 по 2010 роки.

"Газпром" не виплачуватиме борг, а PGNiG замість цього отримає знижку на газ", - написала газета в четвер, зазначивши, що жодна зі сторін не надає інформації про розміри знижки і списання боргу.

За даними видання, росіяни також погодилися на підписання довгострокового договору, який гарантуватиме збереження обсягів транзиту газу територією Польщі.

Домовленості представників газових компаній в Польщі повинен затвердити міністр державного майна, якому підпорядкована PGNiG, після чого міжурядовий договір буде ратифікований урядом.

Як повідомляв УНІАН, 27 січня польська PGNiG почала обмежувати газові постачання промисловим споживачам у зв'язку з дефіцитом палива, викликаним невиконанням з 2009 року контракту швейцарським трейдером "РосУкрЕнерго".

Польща і РФ після майже року переговорів в грудні 2009 року погодили новий міжурядовий газовий договір, проте віце-прем'єр Польщі Вальдемар Павляк заблокував його затвердження, зокрема, у зв'язку з непогашенням боргу "Газпромом" за транзит газу територією Польщі.

За договором, термін якого продовжений на 15 років до 2037 року, поляки збільшать закупівлю газу з 8 до 10,3 млрд. куб. м на рік.

Поляки зобов'язалися викуповувати щороку найменше 85% законтрактованого газу (за принципом take or pay).

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "УНІАН", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
Весь ринок:Енергетика
Все, що ми знаємо про:Газпром
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua