Криза з'їла 34 млн робочих місць


Криза з'їла 34 млн робочих місць

Про це повідомила Міжнародна організація праці (МОП). У 2009 р. втратили роботу 27 млн. осіб, давши ґрунт для соціалістичних закликів.

В день відкриття 40-го Світового економічного форуму МОП опублікувала звіт про ринок праці, заснований на статистиці Міжнародного валютного фонду (МВФ). Керівництво МОП планує переконати світових лідерів застосувати до проблеми безробіття ті ж стимулюючі заходи, за допомогою яких в 2009 р. вони спільно запобігли краху банківської системи.

"Коли в Давосі збереться економічний форум, стане зрозуміло, що тренди змінились, і головним політичним пріоритетом сьогоднішнього дня повинна стати боротьба з безробіттям. Кількість непрацевлаштованих громадян в 2009 р. досягла 212 млн., збільшившись в порівнянні з докризовим 2007 р. на безпрецедентних 34 млн. Нам необхідно підійти до питання збереження роботи і доходів людей із такою ж рішучістю, як і у випадку з порятунком банків. Досягти цього можна, успішно поєднуючи державну політику і приватні програми інвестицій", - заявив генеральний директор МОП Хуан Сомавії.

Світовий рівень безробіття, за підрахунками МОП, збільшився на 0,9 відсоткового пункту і складає в середньому 6,6%, із деякими варіаціями по регіонах. Так, в Східній Азії його показник відносно низький - 4,4%, тоді як в Центральній і Південно-Східній Європі, як і на півночі Африки, безробіття перевищує 10% бар'єр. Ситуація ускладнюється тим, що 633 млн. людей хоча і мають роботу, але живуть менше ніж на $1,25 на день. Ще близько 215 млн. працевлаштованих людей в 2009 р. балансували на межі бідності, ризикуючи перейти до категорії убогих.

Спостереження МОП виявили декілька тривожних тенденцій. Особливу увагу організація звертає на виниклу проблему гострого браку робочих місць для молоді. Рівень безробіття в цьому сегменті підскочив на 1,6 відсоткового пункту, до 13,4%. У 2009 р. втратили роботу або не змогли працевлаштуватися 8,5 млн. хлопців і дівчат, внаслідок чого загальна кількість безробітної молоді склала 83 млн. Ще одним неприємним трендом названо зростання кількості працівників, які не захищені державними соціальними програмами. У 2009 р. таких стало на 109 млн. більше - 1,5 млрд., або 50,5% від загальної кількості працевлаштованих людей.

"Проблема світової економіки навіть не стільки в зростанні явного безробіття, скільки в переході людей на неповну зайнятість або роботу з меншим заробітком і гіршими умовами. Багато людей, які втратили роботу в експортно-орієнтованих економіках, не можуть розраховувати на виплати з безробіття, і для отримання хоч якогось прибутку влаштовуються в неформальних секторах, таких як фермерство або вулична торгівля", - зазначає директор МОП Лінда Вірс.

Експерти МОП вважають, що в 2010 р. ситуація на світовому ринку праці не покращиться, не дивлячись на прогнозоване МВФ 3,9% зростання глобальної економіки. У розвинених державах кількість безробітних цього року збільшиться ще на 3 млн. В інших регіонах ситуація стабілізується на сьогоднішньому рівні або зміниться несуттєво.

Тим часом українські політики говорять, що поліпшення в Україні вже почалися. "Ми розуміємо, що ще не вийшли з кризи. Проте міжнародні експерти поліпшили прогнози для України. Зокрема, вони говорять, що наш ринок праці виходитиме з кризи не 3-3,5 років, як прогнозувалося раніше, а 2-2,5. У першому кварталі 2009 р. безробітне населення України, за методологією Міжнародної організації праці, складало 9,5% від економічно активного населення, а після дев'яти місяців цей рівень знизився до 8,6%", - заявила міністр праці і соціальної політики Людмила Денисова.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Казна та Політика
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua