Росстат: У грудні 2009 року рівень безробіття в РФ склав 8,2%


Росстат: У грудні 2009 року рівень безробіття в РФ склав 8,2%

Федеральна служба державної статистики (Росстат) підбила підсумки вибіркового обстеження населення з проблем зайнятості станом на другий тиждень грудня. Нагадаємо, що починаючи з вересня 2009 року опитування населення проводяться щомісячно.

За оцінками Росстату, рівень безробіття, обчислений як відношення чисельності безробітних до чисельності економічно активного населення, в грудні 2009 року склав 8,2%. Минулого місяця чисельність економічно активного населення у віці 15-72 років (зайняті + безробітні) склала 75,4 млн. осіб або більше 53% від загальної чисельності населення країни. При цьому в чисельності економічно активного населення 69,2 млн. осіб класифікувалися як зайняті економічною діяльністю і 6,2 млн. осіб - як безробітні із застосуванням критеріїв МОП (тобто не мали роботи або прибуткового заняття, шукали роботу і були готові приступити до неї в тиждень обстеження).

Експерти вказують на те, що в порівнянні з листопадом 2009 року чисельність зайнятого населення знизилася на 159 тис. осіб, або на 0,2%, чисельність безробітних збільшилася на 42 тис. осіб, або на 0,7%. Зниження зайнятості та збільшення безробіття в грудні пов'язане з впливом чинника сезонності, відзначає Росстат.

В середньому за весь 2009 рік чисельність зайнятого населення була нижча, ніж в середньому за 2008 рік, на 1,7 млн. осіб, або на 2,4%, чисельність безробітних була вища на 1,6 млн. осіб, або на одну третину.

Повертаючись до грудня, відзначимо також, що серед безробітних за методологією МОП частка жінок склала 45,2%, частка міських жителів серед безробітних склала 64,5%. Безробіття міського і сільського населення характеризується перевищенням рівня безробіття серед сільських жителів у порівнянні з рівнем безробіття серед міських жителів. У грудні це перевищення складало 1,6 разу, відзначає Росстат. Минулого місяця середній вік безробітних склав 35,1 років.

Найнижчий рівень безробіття, що відповідає критеріям МОП, за даними обстеження населення з проблем зайнятості, відзначається в Центральному федеральному окрузі, найвищий - в Південному федеральному окрузі.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Казна та Політика
Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua